Nowe przepisy w ruchu drogowym. Jakie zmiany? Na co uważać? [WIDEO]

35 727176

Redakcja

30 września, 2022

Nowe przepisy ruchu drogowego obowiązują już w Polsce, co wielu kierowców zdążyło poczuć we własnych kieszeniach. Zmiany definicji, zachowania na drodze oraz surowsze kary za złamanie przepisów. To tylko niektóre ważne zasady, które należy poznać przed podróżą samochodem, rowerem lub wędrówką na piechotę przez miasto.

EUGENIUSZ TOMALA Z WORD KATOWICE WYJAŚNIA ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM:

Czy zmiany dotyczą też egzaminów na prawo jazdy? I tak, i nie. Jak wyjaśnia Eugeniusz Tomala z WORD Katowice, sposób przeprowadzenia egzaminów nie uległ zmianom. Natomiast merytoryka już tak. We wrześniu weszło w życie kilkadziesiąt przeróżnych modyfikacji przepisów drogowych. Pozmieniały się definicje, zasady dot. pierwszeństwa, przejść dla pieszych i wielu innych. Tak naprawdę każdy uczestnik ruchu drogowego powinien przejrzeć zmodyfikowany kodeks drogowy i douczyć się we własnym zakresie. Dlaczego? Ponieważ nieznajomość nowych zasad ruchu drogowego może bardzo dużo kosztować. Łatwiej też stracić prawo jazdy. 

- Należy zająć się tymi zmianami. Żeby w sposób świadomy poruszać się po drodze w świetle nowych rozwiązań - tłumaczy Eugeniusz Tomala z WORD Katowice.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.7µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3