Na drogach pojawią się pojazdy wojskowe. Nie publikuj informacji na temat ruchów wojsk!

729x308

Redakcja

12 lutego, 2024

W związku z trwającymi przygotowaniami do ćwiczeń wojskowych STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24 na drogach /autostradach oraz drogach ekspresowych i krajowych/ od 12 lutego do 31 maja mogą pojawić się kolumny pojazdów wojskowych. Sztab Generalny Wojska Polskiego prosi o niepublikowanie informacji oraz zdjęć prezentujących ruchy wojsk, ich lokalizację, a także dat i godzin przejazdu pojazdów wojskowych.

Ruch pojazdów wojskowych biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Kolumny pojazdów będą eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją.

Zachowaj ostrożność na drodze i nie publikuj informacji na temat ruchu wojsk

Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Sztab Generalny Wojska Polskiego apeluje również o ochronę danych, niepublikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych oraz danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.

Bądźmy świadomi zagrożeń!

Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

Ćwiczenia wojskowe w połowie 2024 roku

W połowie 2024 roku NATO przeprowadzi serię ćwiczeń pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24). W ich ramach Polska będzie odgrywała rolę jednego z państw-gospodarzy i przyjmie na swoim terytorium znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników. Kluczowym elementem STDE-24 będzie polskie ćwiczenie narodowe z udziałem sił zbrojnych innych państw DRAGON-24 (DR-24), które rozpocznie się już na przełomie lutego i marca.

powiązane artykuły:

Kwalifikacja wojskowa 2024
Lifestyle 15 stycznia, 2024

1 lutego na terenie całego kraju rozpocznie się kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 30

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3