Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

GDDKiA podpisała umowę na trzeci odcinek S1 Mysłowice – Bielsko-Biała

Moto
Mysłowice Bielsko-Biała
TAGI GDDKiA, S1 Mysłowice - Bielsko-Biała, Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Andrzej Adamczyk
Umowę na trzeci odcinek nowej trasy S1 Mysłowice - Bielsko-Biała podpisała w poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z konsorcjum spółek Mirbud i PBDiM Kobylarnia. Warta 586,7 mln zł brutto inwestycja ma powstać do końca 2023 r.

Uczestnicząca w uroczystości w Bielsku-Białej minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak akcentowała, że nowa trasa będzie elementem transeuropejskiej sieci transportowej, łączącej kraje basenu Morza Bałtyckiego z Europą południową, poprawi dojazd do lotniska Katowice i do słowackiej autostrady D3, a także odciąży ruch w Bielsku-Białej.

Tym sposobem będzie można ograniczyć emisję spalin, poprawić bezpieczeństwo na drogach i zachować w lepszym standardzie drogi w obszarze miasta

zaznaczyła szefowa MFiPR

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk uznał, że poniedziałkowe podpisanie umowy to moment satysfakcji dla obserwujących proces inwestycyjny tego odcinka S1.

„Droga S1 była tutaj, można powiedzieć, przez dziesiątki lat drogą pozostającą w sferze marzeń. Ale dotrzymujemy słowa”

podkreślił minister.

Podpisana w poniedziałek umowa dotyczy odcinka ekspresowej trasy S1 od Dankowic do istniejącego węzła Złoty Potok w Bielsku-Białej (12 km) z dwoma węzłami drogowymi (Stara Wieś, Suchy Potok), jedną parą miejsc obsługi podróżnych oraz tzw. obwodem utrzymania dróg.

To jedna z czterech części inwestycji, zakładającej przygotowaną w ostatnich latach budowę ok. 40-km nowego przebiegu ekspresowej trasy S1 między Mysłowicami a Bielskiem-Białą, a także obwodnice Bierunia i Oświęcimia. (PAP)

Foto: gddkia.gov.pl


Komentarze