Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

71-latek swoim BMW doprowadził do potrącenia dzieci na przejściu; odpowie za... wykroczenie

Moto
TAGI wypadek, Policja
Za wykroczenie, a nie przestępstwo - spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym - odpowie 71-latek, który w piątek w Mikołowie doprowadził do potrącenia trojga małych dzieci. Mężczyzna jadąc bmw uderzył w inny samochód, popychając go na przejście dla pieszych.

W wyniku kolizji ucierpiały także dwie osoby jadące autem, w które uderzyło bmw. Jak przekazała w poniedziałek PAP mł. asp. Ewa Sikora z mikołowskiej policji, wszyscy poszkodowani doznali na szczęście niezagrażających zdrowiu obrażeń, dlatego cała sytuacja została zakwalifikowana jako wykroczenie a nie wypadek.

Jak przekazała asp. Sikora, kierujący bmw, który stracił już prawo jazdy, usłyszy zarzut z art. 86 Kodeksu wykroczeń. Wcześniej trzeba przesłuchać wszystkich świadków i uzyskać pisemną opinię biegłego na temat obrażeń osób poszkodowanych – wskazała policjantka.

Zgodnie z art. 86 Kodeksu wykroczeń, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.

Do groźnej sytuacji doszło w piątek wieczorem na oznakowanym przejściu da pieszych na drodze krajowej nr 81, czyli tzw. wiślance. 35-letnia mieszkanka Mikołowa przechodziła przez przejście wraz ze swymi dziećmi w wieku 2, 4 i 5 lat. "Kierująca oplem 31-letnia mieszkanka Katowic jadąc lewym pasem ruchu zatrzymała się, aby ustąpić pierwszeństwa kobiecie z dziećmi. Pojazd jadący po prawej stronie również się zatrzymał. Gdy piesi weszli na przejście, jadący bmw 71-letni łaziszczanin, najechał na tył opla, który siłą odrzutu uderzył w pieszych" - opisują mikołowscy policjanci.

Poszkodowane zostały dzieci mikołowianki - z ogólnymi potłuczeniami maluchy trafiły do szpitala. Opieki medycznej wymagali także 45-letni pasażer opla oraz jego 8-letni syn. Także w ich przypadku obrażenia nie okazały się poważne. Kierujący samochodami uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, przewidywanie, zwalnianie przed przejściami i zatrzymywanie się, aby udzielić pierwszeństwa pieszemu. (PAP)

Foto: Policja Śląska


Komentarze