Śląskie dożynki w obiektywie ! [ZDJĘCIA]

Dozynko2

Redakcja

26 października, 2022

W ubiegły weekend marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i wiceminister Adam Gawęda gościli w Łukowie Śląskim. Uczestniczyli tam w dożynkach. Zobaczcie na zdjęciach to niezwykłe wydarzenie!

„W województwie śląskim, które kojarzone jest głównie z przemysłem, dbamy także o rolnictwo. Dziękuję za trud codziennej rolniczej pracy, pacy, która jest misją. Rolnictwo w naszym regionie jest niezwykle ważne i stale się rozwija. Będziemy dokładać wszelkich starań, aby owoce pracy oraz przysłowiowy chleb dzielić równo”, powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski podczas uroczystego otwarcia. 

Tegoroczne święto zakończenia żniw rozpoczęło się od Mszy Świętej Dożynkowej w Czernicy, po której nastąpił przejazd korowodu. Podczas oficjalnego otwarcia Dożynek marszałek Jakub Chełstowski wręczył „Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego”. Wręczono także odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”. Odbyła się prezentacja koron dożynkowych oraz ceremonia wręczenia chleba. W dalszej części uroczystości wszyscy zebrani mogli wziąć udział w występach artystycznych i koncercie zespołu Zakopower. 

Źródło: Urząd Marszałkowski woj. Śląskiego

Dozynko

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.5µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3