Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
21 °C
AAA

Powiat będziński przebadał nauczycieli przed powrotem maturzystów do szkół [FOTO]

Na placu przed budynkiem Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie w dniu dzisiejszym od pracowników szkół i powiatowych placówek oświatowych pobrane zostały wymazy do testów na obecność koronawirusa. W specjalnie przygotowanej strefie, lekarze pobrali blisko 100 wymazów od nauczycieli i opiekunów, którzy jako pierwsi po długiej przerwie spotkają się z uczniami.

Testy dla pracowników szkół i placówek oświatowych, którzy jako pierwsi spotkają się z uczniami w ramach przedmaturalnych konsultacji czy zajęć rewalidacyjnych, przeprowadzone zostały z inicjatywy Zarządu Powiatu Będzińskiego. 

Profilaktyczne badania w kierunku koronawirusa to jeden z elementów reżimu sanitarnego, który postanowiliśmy wprowadzić z myślą o bezpieczeństwie pracowników, ale przede wszystkim uczniów i podopiecznych naszych szkół. Badania przeprowadziliśmy wspólnie i przy wsparciu Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej - zaznacza Sebastian Szaleniec, starosta będziński.

Dzisiejsze badania pracowników oświatowych to nie pierwsze tego typu działanie jakie przeprowadził powiat będziński w ostatnim czasie. Wcześniej przebadani zostali Ci którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka.  

Dzięki właściwemu podejściu, jako jedni z pierwszych przeprowadziliśmy akcję testowania pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych w Będzinie. Na 160 pobranych próbek wszystkie okazały się ujemne. Mogliśmy odetchnąć z ulgą, bo przecież wszyscy wiemy, jak tragiczne w skutkach może być pojawienie się koronawirusa w domu opieki. - dodaje Szaleniec

Dzisiejsze badania nauczycieli są oczywiście związane ze zbliżającymi się wielkimi krokami egzaminami maturalnymi. Będzie to pierwsza, po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, okazja do spotkania z uczniami. 

W związku z ministerialnym rozporządzeniem, powiat zobowiązany jest do zorganizowania w swoich placówkach oświatowych możliwości konsultacji i spotkań z nauczycielami m.in. dla tegorocznych maturzystów. Na podobne wsparcie mogą liczyć także uczniowie, którzy na dzień dzisiejszy mogą mieć trudności z uzyskaniem promocji do następnej klasy. Zależy nam także na zorganizowaniu zajęć rewalidacyjnych w ramach wczesnego wspierania rozwoju  - mówi Dariusz Waluszczyk, wicestarosta będziński.

Z podobnego wsparcia zaoferowanego przez dyrekcję szpitala powiatowego skorzystali już, lub za chwilę skorzystają, włodarze innych miast i gmin powiatu będzińskiego.

Źródło: informacja prasowa/własne


Komentarze