Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

Zmiany dla pasażerów podróżujących koleją z Bytomia do Gliwic

fot. UM Bytom
Przebudowa hali peronowej dworca PKP w Bytomiu będzie powodem zmiany w organizacji ruchu dla pasażerów podróżujących z Bytomia do Gliwic.

12 września dla ostatniej pary pociągów /odjazd z Gliwic o godz. 22:56  oraz odjazd z Bytomia o godz. 23:30/ wprowadzona zostanie tymczasowa komunikacja zastępcza - Zobacz miejsce zatrzymywanie się komunikacji zastępczej

Wraz z rozpoczęciem robót związanych z modernizacją hali peronowej dworca PKP w Bytomiu konieczne jest wyłączenie 4 peronu w hali dworca PKP w Bytomiu. W zamian powstaje peron tymczasowy dla podróżujących w relacji Bytom - Gliwice.

W związku z tym od wtorku, 13 września nastąpią zmiany w organizacji ruchu dla podróżujących do Gliwic, bowiem pociągi kursujące z Bytomia do Gliwic będą odjeżdżać z tymczasowego peronu zlokalizowanego od strony ul. Zabrzańskiej. Dojście do peronu będzie możliwe do strony pl. Wolskiego tunelem zachodnim oraz dalej przez peron kolei wąskotorowej, a dodatkowo wyznaczone zostanie alternatywne dojście do peronu od strony ul. Zabrzańskiej dla osób z niepełnosprawnościami.

Wszystkie zmiany związany z ruchem kolejowym na trasie Bytom - Gliwice dostępne są na stronie Kolei Śląskich

 

Źródło: UM Bytom