Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Połączenie kolejowe z Bytomia do Gliwic - znamy już rozkład jazdy i ceny biletów

fot. UM Bytom
12 grudnia na tory powróci pociąg kursujący z Bytomia do Gliwic. Dzięki współpracy władz Bytomia, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Kolei Śląskich, zawieszone w 2013 roku regularne kolejowe połączenie pasażerskie między Bytomiem a Gliwicami, zostanie przywrócone.

Szybki dojazd do największych miast Metropolii z pewnością zachęci mieszkańców do rezygnacji z samochodów i skorzystania z transportu publicznego. Ma temu służyć nie tylko modernizacja torowisk tramwajowych i kolejowych, ale również reorganizacja komunikacji autobusowej i reaktywacja zawieszonych wiele lat temu połączeń kolejowych.

Jazda autobusem z Bytomia do Gliwic zajmuje około 45 minut, zaś pociąg z Bytomia do Gliwic będzie pokonywać trasę w zaledwie 19-21 minut, w zależności od pory dnia.

 

Znamy już rozkład jazdy połączenia kolejowego Bytomia z Gliwicami oraz ceny biletów: normalnego i miesięcznego. Pierwszy skład pociągu wyruszy w trasę z bytomskiego dworca w niedzielę, 12 grudnia o 4:37 a w Gliwicach będzie już o 4:56. Bilet normalny będzie kosztował 5 zł, zaś bilet miesięczny - 130 zł.

W weekendy będzie kursować 11 par pociągów, zaś w dni robocze już 15 par, a szczegółowy rozkład jazdy pociągów na trasie Bytom - Gliwice - Bytom dostępny jest na stronie Kolei Śląskich.

 

Źródło: UM Bytom


Komentarze