Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Koleje Śląskie pojadą do Wrocławia

Koleje Śląskie
To już pewne. Koleje Śląskie uzyskały zezwolenie na połączenie do Wrocławia. Tym samym regionalny przewoźnik może rozszerzyć ofertę "międzywojewódzkich" przejazdów. Do tej pory Koleje Śląskie kursowały sezonowo m.in. do Krakowa i Zakopanego.

W ubiegłym roku pojawiła się informacja, że Koleje Śląskie starają się o uzyskanie pozwolenia na realizowanie kursu Katowice - Wrocław. Pod koniec marca 2022 roku Urząd Transportu Kolejowego dał zielone światło na takie połączenie

- Rzeczywiście od 30 marca Koleje Śląskie mogą pochwalić się uzyskaniem pozytywnej decyzji w sprawie przyznania tzw. Otwartego Dostępu na trasie Katowice – Wrocław. Decyzja ta jest efektem niemal roku starań i dobrej współpracy z Urzędem Transportu Kolejowego - informuje Jakub Wosik z Kolei Śląskich. Jednak chętni na takie podróże będą musieli poczekać przynajmniej do grudnia. Ponadto kursy nie będą mogły odbywać się codziennie.

- Zgodnie z jej treścią kursy najwcześniej mogą się rozpocząć 11 grudnia, czyli za ponad pół roku – decyzja umożliwia nam uruchamianie jednej pary pociągów wyłącznie w weekendy lub w święta – chcemy zaoferować zatem przejazdy dla wszystkich osób chcących odwiedzić Wrocław w dni wolne - dodaje Wosik.

Koleje Śląskie poinformuje pasażerów o terminach i cenach biletów z odpowiednim wyprzedzeniem. - Na razie jest zbyt wcześnie, aby mówić o szczegółach - stwierdza Jakub Wosik.