Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Sosnowiec: Troy "Satchmo" Anderson - Tribute to Louis Armstrong

Koncert „Louis Armstrong - Tribute” to duża dawka swingującego jazzu, dobrej trąbki i zachrypniętego głosu Troya „Satchmo” Andersona, który od dziecka był ogromnym fanem w twórczości Louisa Armstronga. Może właśnie to sprawiło, że śpiewa, gra i nawet wygląda podobnie jak jego Mistrz.

Występ Troya jest wyśmienicie przygotowany i oprócz perfekcyjnego wykonania jest również miejsce na „small talk” i parę dobrych żartów z południowego wybrzeża USA. Dzięki temu wszystkiemu podczas koncertu mamy przyjemność wyobrazić sobie kluby jazzowe w Nowym Orleanie, Chicago czy Nowym Jorku.
Troy nauczył się grać na trąbce w dzieciństwie, później kontynuował naukę i grał pierwsze koncerty wraz z blisko 90 osobową orkiestrą dętą z Florydy. Każde wakacje spędzał na 3 miesięcznym tournée po Stanach Zjednoczonych, podczas którego podróżowali 4 pełnymi autokarami.
Troy po zakończeniu szkoły szybko rozpoczął samodzielne koncertowanie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Europie. Jego życie szybko stało się ciągłą podróżą. Troy prezentował swój program „Louis Armstrong – Tribute” w wielu Filharmoniach, salach i klubach. Podczas festiwali jazzowych, imprez firmowych i kulturalnych, a nawet na statkach w Zatoce Meksykańskiej i Morzu Karaibskim.
Twórczości Louisa Armstronga to niezmiennie największa pasja Troya „Satchmo” Andersona, którą zaraża publiczność. Utwory takie jak „What a wonderful world” i “Whiskey drinking woman” lub „Mac the Knife” czy „Cheek to Cheek” z pewnością rozbudzą w każdym pozytywne wibracje i rytmiczne ruchy rodem z amerykańskich klubów.

Miejsce: Jazz Club KOMin
Sosnowiec, Będzińska 65


Komentarze