Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
7 °C
AAA

Letnie gafy to nasza specjalność? Aleksandra Pakuła dla S24

Wiadomości
W kapeluszu i klapkach do urzędu czy w skarpetkach i sandałach na rozmowę kwalifikacyjną? Potrafimy! Letni czas i wysokie temperatury sprawiają, że czasem zapominamy o ważnych zasadach dotyczących naszego wyglądu w konkretnej sytuacji. Jakie "wpadki" zaliczamy najczęściej? Odpowiedzi udzieliła nam pasjonatka i nauczycielka dobrych manier Aleksandra Pakuła.

Ubranie - sprawa wagi państwowej?

Krótkie spodenki, klapki i okulary przeciwsłoneczne to doskonały strój na plażę, jednak mało odpowiedni, gdy mamy do załatwienia ważne sprawy urzędowe. Warto pamiętać, że nasz strój jest jednym ze sposobów na okazanie drugiej osobie szacunku. Jeśli więc czeka nas ważna wizyta, w czasie której będziemy obsługiwani przez urzędnika, warto wybrać mniej plażowy strój, w którym tak panowie, jak i panie, zasłonią stopy butami zakrywającymi palce i pięty, a także będą w stanie nawiązać kontakt wzrokowy dzięki rezygnacji z okularów przeciwsłonecznych.

Okulary czy opaska?

Czy okulary jako opaska do włosów to dobry pomysł? Raczej nie. Takie rozwiązanie sprawdza się na plaży, jednak we wszystkich innych, bardziej oficjalnych sytuacjach, okulary przeciwsłoneczne po wejściu do pomieszczenia powinny lądować w przeznaczonym do tego etui, a nie na głowie.

Krótkie spodenki - długie dylematy

Co z krótkimi spodenkami u panów? Panowie krótkie spodenki mogą nosić w czasie sobotniego grilla czy podczas wieczornej wycieczki rowerowej, jednak powinni decydować się na długie spodnie gdy idą do pracy, do świątyni lub właśnie załatwić ważną sprawę urzędową.

Gafa za gafą?

Czy generalnie latem popełniamy wiele gaf dotyczących ubioru?  Wpadki zdarzają się każdemu, jednak są takie, które latem przytrafiają nam się znacznie częściej i nie świadczą o nas zbyt dobrze. Takim sztandarowym faux pas jest niezdejmowanie okularów przeciwsłonecznych w czasie rozmowy z drugą osobą lub - co gorsza - noszenie okularów przeciwsłonecznych w czasie, gdy przebywamy w pomieszczeniu. Zdarzają nam się także wpadki ubraniowe, spowodowane wysoką temperaturą: prześwitujące bluzki czy zbyt krótkie spódnice (np. w pracy), które mogą wpędzić w niemałe kłopoty. No i lody! Latem lubimy się dzięki nim ochłodzić, jednak zapominamy, że urząd czy choćby sklep z odzieżą to nie są najlepsze miejsca do ich spożywania. O ile raczej nie przyszłoby nam do głowy, aby zabrać w te miejsca kanapki, to już lody bardzo chętnie!

 

 


Komentarze