Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Katowice: Tre Cime Dolomiti Di Sesto - pokaz slajdów

Maryla Pielecka - zakochana w Dolomitach od pierwszego wejrzenia i wielokrotnie tam powracająca, tym razem zaprezentuje Parco Naturale Tre Cime. Podzieli się informacjami i dojeździe, tamtejszych parkingach i schroniskach, pokaże zdjęcia z ferrat, szaków turystycznych, malowniczych miasteczek i okolicznych jezior.

Prezentowany rejon często bywa nazywany Tre Cime di Lavaredo - od imponującego masywu górskiego, znajdującego się w jego sercu lub grupą Dolomiti di Sesto (Sextner Dolomiten) - od miejscowości Sesto (Sexten) będącej od lat bazą wypadową dla turysów i wspinaczy, bywa podciągany również pod Dolomiti Ampezzane - dla tych, którzy jako punkt startowy obrali Cortinę d'Ampezzo (większą, lecz bardziej oddaloną).
Turnie Tre Cime od lat przyciągają turystów i wspinaczy, są jednym z najbardziej znanych rejonów Dolomitów i to nie tylko ze względu na zniewalające swym widokiem pionowe i przewieszone ściany, lecz również z powodów bardziej przyziemnych - do schroniska Auronzo da się dojechać płatną drogą lub autobusem, a stamtąd okrążyć łatwymi szlakami owe sławetne Tre Cime. Jest to rejon dobry też dla osób pragnących zacząć swą przygodę z ferratami - sprawdzić się wpierw na łatwiejszych, a przy tym pięknych widokowo trasach.
Mnie osobiście bardziej zauroczyło schronisko Carducci, położone w nieco mniej dostępnym miejscu, otoczone strzelistymi górami, będące m.in. dobrą bazą wyjściową na ferratę Cengia Gabriella i Nuova.

Bilet wstępu na spotkanie 10 zł - do nabycia w dniu wydarzenia.

Miejsce: Klub Podróżników - Namaste
Katowice, Jana III Sobieskiego 27


Komentarze