Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
15 °C
AAA

Jarmark na Nikiszu

Nie przegap

W imieniu Organizatora Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych, mieszkańców i sympatyków oraz Katowice - oficjalny profil miasta serdecznie zapraszamy na XII edycję JARMARKU NA NIKISZU, która odbędzie się 6-8 grudnia.

Tak jak w poprzednich latach czekać będzie na Was ponad 200 wystawców z całej Polski – starannie wyselekcjonowanych z długiej listy chętnych. Wśród nich znajdziecie m.in. stragany z najwyższej jakości rękodziełem i sztuką użytkową. I w tym roku podczas JNN zostanie wydzielona specjalna strefa gastro, którą znajdziecie na Skwerze Zillmannów.

W tym roku pierwszy dzień Jarmarku przypada na mikołajki, dlatego dla najmłodszych w piątek o godz. 16.00 przygotowaliśmy z tej okazji przedstawienie pt. "Gorączka Mikołajowa"
w wykonaniu Teatr Gry i Ludzie. Po nikiszowieckim rynku będzie tego dnia przechadzał się także śląski Mikołaj. Ponadto już tradycyjnie, najmłodsi będą mogli pokręcić się na karuzeli wiedeńskiej oraz karuzeli mikołajkowej. Świąteczną atmosferę będą podkreślać także specjalne iluminacje świetlne. Jarmarkowi towarzyszyć będzie jak zwykle scena artystyczna, na której usłyszeć będzie można m.in. świąteczne kolędy i pastorałki.

Program sceny:

Piątek, 6 grudnia
godz. 16.00: „Gorączka Mikołajowa” – przedstawienie dla dzieci Teatru Gry i Ludzie
godz. 17.45: spotkanie ze śląskim Mikołajem
godz. 19.00: Koncert w Kościele św. Anny „Ave Maria i inne dzieła muzyki sakralnej”
w wykonaniu duetu Agata Widera i Weronika Kępka z akompaniamentem Tadeusza Barylskiego

Sobota, 7 grudnia
godz. 14:00 – 14.30: Występ dzieci ze SP nr 53 i Przedszkola nr 32
godz. 15.30 – 16.00: Koncert zespołu N.I.E.
godz. 16.30 – 17.30: Koncert zespołu proWOKALNI
godz. 18.00 – 19.30: DJ Rudnik Winyl Set

Niedziela, 8 grudnia
godz. 14.00 – 14.45: Koncert Orkiestry Dętej Wieczorek
godz. 15.00 – 16.00: Koncert akordeonisty Macieja Gucika
godz. 16.30 – 17.15: Koncert Chóru Mieszanego „Ogniwo”
godz. 17.30 – 18.30: Koncert zespołu Albo i Nie
godz. 19:00 – 20.00: Koncert zespołu Nivel

6 grudnia po sąsiedzku w Muzeum Historii Katowic przy ul. Rymarskiej 4, zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Pierniki. Podróż do krainy zmysłów". 8 grudnia przy ul. Krawczyka będzie można wziąć udział w akcja „Dar za Dar” – choinka dla krwiodawcy, organizowanej przez Fundację Kropla Życia oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

W czasie Jarmarku na Nikiszu swoje stoisko będzie miała także spółka PFR Nieruchomości, która realizuje rynkową cześć programu Mieszkanie Plus.

Tak jak w poprzednich latach zachęcamy do skorzystania podczas JNN z bezpłatnej komunikacji. Na czas imprezy zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa z Katowic, która będzie obsługiwać m.in. parkingi jarmarkowe. W tym roku na odwiedzających czekać będzie ok. 1500 miejsc parkingowych wokół Nikiszowca. Te najbliżej położne – w liczbie
ok. 350 miejsc – będą płatne. Podczas imprezy obowiązywać będzie całkowity zakaz wjazdu na teren osiedla – z wyjątkiem mieszkańców. Nie będzie także możliwy przejazd przez
ul. Nałkowskiej.

Więcej informacji znajdziesz: https://www.facebook.com/events/2475654052693236/?active_tab=about


Komentarze