Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
27 °C
AAA

Druga edycja „Fado w Katowicach”

Patronaty
9 listopada 2019 roku zapraszamy na drugą edycję „Fado w Katowicach”. Tym razem na swój pierwszy koncert do Polski przyjedzie Silvana Peres. W pięknych wnętrzach Filharmonii Śląskiej już po raz drugi przeniesiemy się do muzycznej Lizbony. Artystka wraz z zespołem zabierze nas w świat dźwięków Fado, ale nie tylko, bo repertuar Silvany inspirowany jest różnymi stylami muzycznymi, które łączy w projekcie Fado no Pé.

Silvana Peres urodziła się w Lizbonie. Jej pierwszą pasją był taniec i już w wieku 9 lat zdobyła tytuł mistrza tańca towarzyskiego Ameryki Łacińskiej. W wieku 14 lat odkryła Fado i od tego czasu ciałem i duszą poświęciła się muzyce i tańcu. Profesjonalnie śpiewa od 2008 roku, obecnie jest częścią obsady artystów Fado w renomowanej Casa de Linhares, gdzie śpiewają też Fábia Rebordão, André Baptista, Jorge Fernando i Vania Duarte, a posłuchać Fado wpadają Mariza czy… Madonna. Ale występuje też w innych lokalach z Fado, jak choćby w słynnej Taverna dos Trovadores w Sintrze. Zobaczyć ją można także na scenie krajowej podczas dużych koncertów w całej Portugalii, na których zachwyca słuchaczy niesamowitym głosem i ciekawymi interpretacjami muzyki Fado, ale też tańcem, jak ostatnio w sierpniu 2019 roku podczas Festas do Mar w Cascais, gdzie wystąpiła przed Aną Murą. Silvana wzbudza też zainteresowanie wśród międzynarodowej publiczności występując w Europie i Brazylii, gdzie w 2013 roku tańczyła forró, sambę i tango. W 2014 roku była jednym z ważniejszych głosów na święcie Luzofonii w Konsertten Starter w Bergen w Norwegii, a w sierpniu tego roku otwierała iberyjski festiwal folkowy w Huesce w Hiszpanii. W 2017 roku Silvana połączyła obie swoje pasje – do Fado i do tańca – wydając debiutancki album Fado no Pé (fado na piechotę). Silvana prezentuje się na płycie jako artystka world music, która krzyżuje tradycyjne Fado z rytmami afrykańskimi, brazylijskimi i latynoamerykańskimi oraz z mieszanką tańców kulturowych tych regionów. Zanim powstała płyta, projekt Fado no Pé urzeczywistnił się podczas licznych koncertów w Portugalii i poza nią.

Polscy fani muzyki Fado i world music należą do tych szczęśliwców, którzy już niedługo, 9 listopada 2019 roku, będą mogli usłyszeć projekt Fado no Pé na żywo. Silvana przyjedzie po raz pierwszy do Polski i zaśpiewa podczas 2. edycji Fado w Katowicach. Oprócz przebojowych interpretacji muzycznych z Fado no Pé nie zabraknie samego tańca, ale także tradycyjnego Fado. Tego wieczoru Silvana zabierze nas zarówno na lizbońskie ulice, jak i do tradycyjnej tawerny z Fado – w obu tych miejscach co noc rozbrzmiewa gorąca muzyka z całego świata.

Organizatorem koncertu Silvany Peres w Katowicach jest Stowarzyszenie Miłośników Portugalii „My Lisbon Story”, które działa w Katowicach i promuje szeroko pojętą kulturę portugalską w Polsce m.in. poprzez organizację koncertów, ale także organizowanie wystaw, spotkań autorskich, prezentacji podróżniczych czy wydawanie publikacji o Portugalii. Koncert Silvany jest pierwszym wydarzeniem w cyklu Fado w Katowicach.

Bilety dostępne na https://www.ticketmaster.pl/event/silvana-peres-2-edycja-fado-w-katowicach-bilety/13885 oraz w sklepach sieci Media Markt, a także innych punktach sprzedaży, których wykaz dostępny jest tutaj: https://www.ticketmaster.pl/feature/special/outlets.html

Zapraszamy na muzyczną ucztę!!!


Komentarze