Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
8 °C
AAA

Dąbrowa Górnicza: Wcale nie nadęta orkiestra dęta - koncert dla dzieci

Koncert realizowany jest w ramach programu edukacji muzycznej PKZ "Tajniki muzyki". Koncert przeznaczony jest dla szkolnych grup zorganizowanych i odbędzie się dwa razy - o godz. 9:30 i o godz. 11:30.

"Wcale nie nadęta orkiestra dęta" to bogaty repertuar z myślą o młodych odbiorcach. Wśród utworów nie zabraknie piosenek z Akademii Pana Kleksa, przebojów polskiej muzyki rozrywkowej, a także muzyki marszowej i klasycznej. Celem koncertu jest zaprezentowanie możliwości muzycznych i stylistycznych orkiestry dętej. Dzieci poznają poszczególne instrumenty oraz ich rolę w orkiestrze. Gościnnie w koncercie wystąpią dzieci z dąbrowskich szkół podstawowych nr 8, 20, 29 i 34. Nie zabraknie muzycznych niespodzianek.

Koncerty w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia to idealnie miejsce na rozpoczęcie przygody z muzycznymi wydarzeniami w okazałych salach koncertowych z dużą publicznością. Dzieci uczą się świadomego uczestnictwa w koncertach oraz rozumienia i odbioru sztuki. Muzycy zachęcają do interakcji, wyjaśniają co dzieje się na scenie, jak działają instrumenty i przybliżają sylwetki kompozytorów.

W progamie koncertu m.in.:
muzyka marszowa
piosenki z Akademii Pana Kleksa
przeboje polskiej muzyki rozrywkowej
utwory klasyczne

Miejsce: Pałac Kultury Zagłębia
Dąbrowa Górnicza, pl. Wolności 1


Komentarze