Zdrowa żywność na Śląsku czyli Ekobazar i Biobazar w Katowicach

Bio Bazar

Redakcja

20 września, 2022

Żywność spod znaku „eko” czy też „bio” staje się coraz bardziej porządana. Ludzie częściej zwracają uwagę nie tylko na wygląd żywności, ale także na jakość jej produkcji. Jednym z miejsc gdzie możemy się zaopatrzyć w ekologiczną żywność jest BioBazar w Katowicach.

Jesteśmy coraz bardziej ekologiczni!

Jak pokazują liczne statystyki Polacy stają się coraz bardziej „EKO”. Uświadamiamy sobie, że działania pro ekologiczne są już nie tylko modne, ale przede wszystkim konieczne dla ochrony środowiska naturalnego, w którym żyjemy my i nasze dzieci.  Nosimy materiałowe torby na zakupy, zamiast plastikowych reklamówek, rezygnujemy z samochodów na rzecz rowerów, segregujemy śmieci, łapiemy deszczówkę, oszczędzamy światło a wszystko po to by nasza planeta służyłam nam i naszym potomkom jak najdłużej. Ekologiczne podejście do życia to też sięganie po eko-żywność, bo któż z nas nie chce być zdrowy, a jednym z czynników utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej jest zdrowe odżywanie.

ekobazar w Katowicach

Czym kierujemy się podczas codziennych zakupów?

Każdy na pewno słyszał powiedzenie „jesteś tym, co jesz”. Jakoś żywności wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie, wygląd paznokci, kondycję włosów i skóry. Ma wpływ na to jak funkcjonuje nasz mózg, odpowiada za pamięć i koncentrację. Jest swoistym paliwem dla naszego organizmu.

Dlatego coraz więcej Polaków w trosce o siebie interesuje się składem kupowanych artykułów spożywczych i stawia na produkty wysokiej jakości robiąc zakupy na przykład na Eko Bazarach.

Co to znaczy, że produkt jest ekologiczny? 

Termin „ekologiczny” odnosi się do sposobu, w jaki dany produkt jest uprawiany, wytwarzany i przetwarzany. Aby można było nazwać go ekologicznym musi spełnić szereg wymogów. Podczas produkcji nie mogą być wykorzystywane żadne syntetyczne substancje chemiczne. Zabronione jest stosowanie sztucznych nawozów, herbicydów i pestycydów, hormonów czy innych produktów farmaceutycznych. Wszystko musi odbywać się z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych substancji.

Zdrowa żywność to przede wszystkim lepszy skład produktów, które bogate są w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

żywność ekologiczna

BioBazar w Katowicach czyli targ ze zdrową żywnością na Śląsku

Jedzenie ekologiczne już dawno temu przestało być luksusem i stało się łatwo dostępne. Jednym z miejsc na Śląsku, gdzie możemy zaopatrzyć się w zdrowe produkty jest BioBazar w Katowicach.  Ten ekologiczny targ w centrum Katowic, mieści się w industrialnej hali, na terenie dawnej Huty Baildon przy ulicy Brackiej 20. To miejsce w którym zakupy robimy bezpośrednio od rolników i producentów ekologicznej żywności.

Świeże owoce i warzywa, wędliny, drób i mięso, ryby, owoce morza, nabiał: mleko, sery białe i żółte, krowie, kozie, owcze, jaja, kasze, mąki, ryże, fasole, kawy, herbaty, soki, słodycze i wypieki, dania wegańskie  to tylko część produktów, które oferuje nam targ ze zdrową żywnością w Katowicach.

Zamiast sięgać po produkty wysoko przetworzone, pełne polepszaczy, pustych kalorii i całej palety sztucznych barwników, które nie mają żadnych wartości odżywczych, wybierajmy zdrową żywność    ekologiczną.
 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.6µg/m3 PM2.5: 29.5µg/m3