Dzień otwarty w CSRG w Bytomiu. Przyjdź i zobacz jak wygląda praca ratownika górniczego

Csrg

Redakcja

21 września, 2022

W piątek, 23 września w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu, z okazji 115-lecia ratownictwa górniczego na ziemiach polskich odbędą się pokazy sprawności grupy alpinistycznej oraz zawodowych ratowników górniczych.

Dzień otwarty w CSRG w Bytomiu - Rozbarku przy ul. Chorzowskiej 25 to nie tylko pokazy sprawności ratowników górniczych, którzy niosą pomoc górnikom w Polsce i na świecie, ale również możliwość zobaczenia profesjonalnego sprzętu ratownictwa górniczego wraz z wozami bojowymi oraz przypomnienia sobie zasad związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

Pierwsze pokazy w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego zaplanowano o godzinie 9:00. Co pół godziny będą odbywać się kolejne wydarzenia, a dzień otwarty zakończy się pokazem specjalistycznej grupy alpinistycznej.

Z ciekawych wydarzeń, jakie będzie można zobaczyć w piątkowe przedpołudnie będą między innymi o godzinie: 10:00 - pokazy ewakuacji poszkodowanych z dachu budynku biurowca, o 10:30 - pokaz możliwości gaszenia palącego się metanu czy o 11:30 - pokaz ewakuacji poszkodowanego z wyrobisk podziemnych.

CSRG w Bytomiu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 57.4µg/m3 PM2.5: 51.8µg/m3