Bugla ponownie otwarta i tłumnie odwiedzana

IMG 2707

Redakcja

5 sierpnia, 2022

Dla wszystkich szukających ochłody w upalne dni, swoje bramy otwierają kąpieliska miejskie. Od ponad tygodnia działa również kąpielisko Bugla, które pozostawało zamknięte z powodu wykrycia w wodzie bakterii pałeczki ropy błękitnej. Czy mieszkańcy Katowic lubią je odwiedzać?

Zabawy w wodzie, opalanie, czytanie książek czy po prostu czas miło spędzony w gronie rodziny czy przyjaciół jest doskonałym pomysłem na upalne dni. O ile akurat nie jesteśmy nad morzem, świetną alternatywą na upalne dni są kąpieliska miejskie.

W Katowicach ochłody można szukać na ORW Rolna, przy ul. Gliwickiej, w Dolinie 3 Stawów, kąpielisku Bugla. Dla najmłodszych czekają także cztery wodne place zabaw w Katowicach oraz dwa w Chorzowie, włączając w to nowo otwarty wodny plac zabaw w Parku Śląskim. 

Jednak jednym z najwiekszych obiektów wodno-rekreacyjnych jest kąpielisko Bugla, które wybudowano prawie 80 lat temu. Od tego czasu kilkukrotnie przechodziło modernizację, dzięki czemu do dyspozycji gości są nie tylko dwa głębokie baseny, basen do nauki pływania. brodzik, zjeżdżalnie, hot tub (jacuzzi na 70 osób) ale także boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę, badmintona, stoły do ping-ponga czy gry w szachy a także punkty gastronomiczne. Kąpielisko w sierpniu jest otwarte od 10:00 do 20:00. 

IMG 2704

powiązane artykuły:

Ubieg AA y miesi AE c okaza AA si AE rekordowym miesi AE cem pod wzgl AE dem frekwencji znacznie podnosz AE c liczb AE odwiedzaj AE cych Fot KAW
Lokalne 18 sierpnia, 2022

W ciągu dwóch lat obydwa katowickie baseny - basen Brynów i basen Burowiec, odnotowały ponad 834 000

MO Si R Katowice zorganizowa AA tak AA1 4e pierwsze w historii badania satysfakcji klienta Fot KAW
Lokalne 26 sierpnia, 2022

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podsumowuje tegoroczny sezon na otwartych kąpieliskach i wodnych

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3