Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-10 °C
AAA

W Katowicach najtańsze mieszkania w Polsce?!

Najłatwiej mieszkanie nabyć w Katowicach? Jeśli jesteście mieszkańcami tego miasta, to jak najbardziej - tak wynika z raportu Expander. Porównano zarobki do cen mieszkań. Katowiczanie potrzebują 74 średnich pensji, aby nabyć mieszkanie bez kredytu. To najmniej w Polsce!

Expander, na podstawie średnich cen mieszkań za IV kwartał 2019 roku oraz średnich zarobków, przygotował listę dostępności mieszkań w największych miastach jeżeli chodzi o siłę nabywczą. Okazuje się, że mieszkańcom Katowic wystarczy najmniej średnich pensji, aby zakupić lokal w wielkości 50 metrów kwadratowych. 

CZYTAJ TAKŻE - Mieszkanie+ w Katowicach

Według Expander średnia cena mieszkania 50 mkw w Katowicach to 322 250 złotych. Oczywiście nie jest to najniższa cena w kraju. Najtaniej można kupić w Łodzi (różnica to prawie 50 tysięcy złotych). Jednak katowiczanie zarabiają więcej od np. łodzian. Z raportu wynika, iż potrzebują 74 średnich pensji, aby nabyć mieszkanie bez kredytu. To najmniej w Polsce. Na ostatnim miejscu znalazła się Warszawa - 108 średnich pensji warszawiaków.


Komentarze