Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

W Chorzowie wracają płatne parkingi

Wiadomości
W ramach powrotu do normalności po czasie izolacji związanej z panującą epidemią koronawirusa, do normalności wracają także wstrzymane na pewien czas regulacje i przepisy obowiązujące w miastach. Jednym z nich są strefy płatnego parkowania.

Chorzów jako jedno z niewielu miast, zdecydowało się wyłączyć strefę płatnego parkowania w związku z pandemią koronawirusa. Bezpłatne parkowanie poza pozytywnym aspektem ułatwiającym poruszanie się mieszkańców w tym trudnym czasie, spowodowało także niemal natychmiastowe całkowite zapełnienie miejsc parkingowych.

Teraz gdy rząd wprowadza kolejne złagodzenia obostrzeń miasto ponowne uruchamia strefy płatne, co pozwoli sprawniej zarządzać miejscami postojowymi w mieście.

Problemy pojawiły się chociażby na parkingach pod estakadą. Zwłaszcza od momentu, kiedy restrykcje związane z koronawirusem zaczęły być „luzowane”. Po ponownym, częściowym otwarciu Urzędu Miasta dla mieszkańców, pojawiły się uwagi o braku miejsc dla osób, które chciały coś załatwić w Urzędzie, ale nie tylko. W centrum miasta znajduje się wiele instytucji lub firm, z których korzystają chorzowianie i osoby z innych miast - sygnalizuje magistrat.

Płatne parkingi wrócą już jutro. Parkomaty mają być regularnie dezynfekowane w trosce o zdrowie mieszkańców, którzy będą z nich korzystać. W planach rozważana jest także możliwość wprowadzenia płatności za pomocą karty, co również miałoby na celu ograniczenie ryzyka ewentualnego zarażenia wirusem czy przenoszenia bakterii. 

Źródło: mojchorzow.pl/własne
Foto: pixabay.com


Komentarze