Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Sosnowiec. Działki pod budownictwo mieszkaniowe

Wiadomości
Na początku lipca, w Sosnowcu, odbyła się licytacja na sprzedaż kilku działek o powierzchni ok. 800 m2 każda w rejonie ulicy Kukułek. To jedna z najbardziej pożądanych przez mieszkańców lokalizacja. W każdej z licytacji udział wzięło przynajmniej kilkanaście osób, a cena sprzedaży za każdym razem była wyższa o przynajmniej 100 tys.

Miasto sfinalizowało również sprzedaż dwóch większych terenów w Zagórzu. Pierwsza z nich to znajdująca się przy ulicy Południowej dwuhektarowa działka. Nabywca zapłacił za nią nieco ponad 1,6 mln zł, choć cena wywoławcza wynosiła 1,4 mln zł. W tym miejscu, według przedstawionej koncepcji, powstaną domy jednorodzinne.

Nieco mniejszy, bo o powierzchni 1,2 ha teren został sprzedany w okolicy ulicy Dworskiej i Popiełuszki. Cena wywoławcza wynosiła 1,8 mln zł, a działki zostały sprzedane za 2 mln zł. W tym przypadku koncepcja mówi o budowie kilku niewysokich budynków wielorodzinnych.

Każdy z oferentów musiał przedstawić koncepcję zagospodarowania terenu, to był jeden z warunków udziału w przetargu. Innym ważnym zapisem był ten, mówiący o czasie rozpoczęcia i zakończenia inwestycji. Wedle umowy nowi właściciele mają 30 miesięcy na rozpoczęcie i kolejne 30 miesięcy na zakończenie inwestycji pod rygorem kar finansowych sięgających kwoty zakupu działek – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Źródło: informacja prasowa


Komentarze