Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

PGG kontra związki! Mediacje zostały przerwane [WIDEO]

Odbyła się pierwsza tura mediacji pomiędzy stroną społeczną a zarządem Polskiej Grupy Górniczej. To efekt grudniowego protestu związkowców. Tymczasem związki zawodowe w PGG domagają się pilnego spotkania z zarządem w sprawie 14-tek! Termin wyznaczono na czwartek na 10.00. Już bez mediatora.

Związki działające przy Polskiej Grupie Górniczej domagają się między innymi podwyżek dla górników oraz poprawienia ich sytuacji socjalnej. Przez ostatni czas nie potrafili dojść do porozumienia z zarządem spółki. Dlatego na początku grudnia związkowcy zorganizowali protest okupacyjny w budynku PGG. Zakończył się on wstępnym zawieszeniem oraz decyzją o rozpoczęci rozmów przez mediatora. Dzisiaj odbyła się ich pierwsza tura. 

Wspólny KOMUNIKAT strony społecznej i zarządu PGG po spotkaniu z mediatorem:

"W dniu 14 stycznia 2020 roku w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej odbyło się pierwsze spotkanie strony społecznej i zarządu PGG z mediatorem w ramach sporu zbiorowego. Strony przyjęły wspólny regulamin określający zasady prowadzenia mediacji. Po przyjęciu regulaminu, strony podtrzymały swoje dotychczasowe stanowiska.

Ustalono, że kolejne spotkanie stron z mediatorem obędzie się 30 stycznia 2020 roku o godz. 11 w siedzibie PGG. Przerwa została ogłoszona na wniosek mediatora, który w tym czasie chce zapoznać się z sytuacją finansową Spółki".

CZYTAJ TAKŻE - Jest gorzej niż za Tuska

Po niespełna czterech godzinach obie strony przyjęły regulamin mediacji. Na wniosek samego mediatora, rozmowy zostały przerwane do 30 stycznia. Potrzebuje czasu, aby zapoznać się z sytuacją finansową spółki. Związkowcy, w tym Bogusław Hutek, nie chcieli udzielić komentarza. Wspólne oświadczenie wydał rzecznik PGG - Tomasz Głogowski.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM MATERIALE WIDEO


Komentarze