PGG chwali się rekordową sprzedażą węgla i prezentuje screeny z Facebooka

Coal g63c61247d 1920
Kastelik

Szymon Kastelik

2 czerwca 2022

Polska Grupa Górnicza zmieniła system sprzedaży węgla przez stronę internetową. Teraz możemy kupić surowiec tylko dwa razy w tygodniu.

Polska Grupa Górnicza oferuje zakup węgla, w tym ekogroszku, za pośrednictwem swojej strony internetowej. Ceny są naprawdę atrakcyjne, ponieważ jedną tonę można kupić za mniej niż tysiąc złotych. Tymczasem na skupach ceny sięgają już nawet 3 tysięcy złotych.

Jednak wielu klientów narzekało na działanie sprzedaży internetowej. W sieci pojawiło się wiele wpisów o tym, że strona przestaje działać lub towar jest po chwili niedostępny (PGG otwierało sprzedaż w konkretnych godzinach). Interweniowały nawet związki zawodowe. Sierpień 80 w ubiegłym tygodniu protestował w siedzibie spółki. Związek żądał, żeby PGG zerwała umowy z nieuczciwymi pośrednikami oraz przeznaczyła do internetowej sprzedaży większe ilości surowca. 

Problemy nie przeszkodziły spółce w chwaleniu się statystykami sprzedaży. Jeszcze 27 maja na stronie spółki pojawił się komunikat, w którym załączono nawet "screeny" postów z Facebooka, gdzie ludzie chwalą się udanymi zakupami w sklepie internetowym. - Już ok. 60 tys. klientów zaopatrzyło się w opał w sklepie PGG od początku roku. Sprzedano w tym czasie ponad 230 tys. t węgla dla gospodarstw domowych (to zarówno workowane ekogroszki, jak i sortymenty sypane luzem, które osoby fizyczne kupić mogą od pierwszych dni marca po decyzji o rozszerzeniu sprzedaży przez PGG S.A.). Każdej doby na półki sklepu internetowego PGG S.A. trafia 6 tys. t węgla, jednak chętnych na zakup jest wielokrotnie więcej niż towaru po atrakcyjnej cenie producenta. Bywa że serwery sklepu PGG S.A. oblega jednorazowo aż 70 tys. zainteresowanych zakupem osób! informowała wówczas Polska Grupa Górnicza.

Ale we wtorek, 31 maja PGG opublikowała nagle nowy komunikat dotyczący sprzedaży w sklepie internetowym. Teraz kupimy węgiel tylko... w dwa dni w tygodniu. - Sprzedaż w sklepie internetowym od dnia 31.05.2022 roku odbywa się we wtorki i czwartki. Towar wystawiany jest na "półkę sklepową" od godz. 16.00 i dostępny do wyczerpania zapasu - informuje PGG. Spółka dodaje, że ilość węgla nie ulega zmianie. - Zmieniliśmy jedynie ilość sesji na dwie w tygodniu, ze znacznie większą ilością węgla przeznaczonego dla klientów. Pozwoli to na ograniczenie czasu poświęcanego na udział w sesjach sprzedażowych - twierdzi Polska Grupa Górnicza.

W środę, czyli dzień po zmianie sposobu sprzedaży węgla, Polska Grupa Górnicza pochwaliła się "rekordową sprzedażą". - Klienci pozytywnie przyjęli zmiany funkcjonalności sklepu internetowego PGG S.A. Podczas pierwszej sesji (we wtorek 31 maja) dokonano rekordowej ilości transakcji – węgiel kupiło 5,8 tys. klientów, w większości zamawiających węgiel luzem. Podczas wczorajszej sesji do sprzedaży dla klientów skierowano również rekordową ilość towaru – łącznie ponad 25 tys. ton. Sesja sprzedażowa rozpoczęła się o godz. 16 i trwała ponad sześć godzin, do wyczerpania dziennego zapasu - informuje PGG.

Spółka jako dowód opublikowała na swojej stronie screeny z Facebooka, na których widzimy wpisy szczęśliwych ludzi, którym udało się zakupić węgiel. 

- Cały czas pracujemy nad poprawą funkcjonalności sklepu, wdrażamy nowe rozwiązania. Zainteresowanie klientów jest ogromne, tylko wczoraj w szczycie zakupu próbowało dokonać ponad 103 tys. użytkowników. W sklepie zarejestrowanych jest obecnie 318 tys. kont – informuje PGG S.A.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.3µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3