Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Nie będzie barbórki w PGG! Powodem koronawirus

Wiadomości
Polska Grupa Górnicza odwołała tegoroczne uroczystości barbórkowe. Podobną decyzję podjęła dwa dni temu Jastrzębska Spółka Węglowa

Mając na uwadze bezpieczeństwo pracowników oraz wytyczne sztabu kryzysowego w PGG S.A. w związku z pandemią, zarząd podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanych na grudzień uroczystości barbórkowych zarówno w kopalniach i zakładach PGG S.A., jak i uroczystości centralnych - informuje Polska Grupa Górnicza. 

W poniedziałek podobną decyzję podjęło JSW - Ze względu na bezpieczeństwo pracowników podczas pandemii oraz biorąc pod uwagę zalecenia Sztabu Kryzysowego, Zarząd JSW SA  podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanych w listopadzie i grudniu uroczystości barbórkowych w zakładach JSW - informowała spółka. 

Powodem takich decyzji jest rosnąca liczba zakażeń koronawirusa, również w kopalniach. W samym JSW 57 pracowników jest na kwarantannie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że w Polsce mamy 18 550 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (3872), lubelskiego (1913), śląskiego (1704), łódzkiego (1291), dolnośląskiego (1208), wielkopolskiego (1152), małopolskiego (1124), podlaskiego (1056), pomorskiego (1006), zachodniopomorskiego (931), podkarpackiego (795), kujawsko-pomorskiego (705), warmińsko-mazurskiego (697), opolskiego (364), świętokrzyskiego (307), lubuskiego (271). 154 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.