Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
26 °C
AAA

Na dąbrowskich Mydlicach powstanie ponad 100 nowych miejsc do parkowania

fot. UM Dąbrowa Górnicza
Ta wiadomość powinna ucieszyć mieszkańców dąbrowskich Mydlic: przed końcem roku wzdłuż części ulicy Ludowej powstanie ponad 100 miejsc do parkowania.

Jazda wąskimi uliczkami między blokami w poszukiwaniu wolnego miejsca do zaparkowania, a nawet zostawianie aut na trawnikach, to na Mydlicach codzienność.

Problemu braku miejsc do parkowania na Mydlicach nie rozwiążemy od ręki, ale możemy sprawić, że nowe miejsca powstaną nie kosztem zieleni, a kosztem asfaltu”

podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Zewnętrzne pasy zamienią się w zatoki parkingowe

Pomysł jest prosty. Czteropasmowa ulica Ludowa, zbyt szeroka, jak na lokalną i osiedlową ulicę, zostanie zwężona do dwóch pasów. Przebudowę zewnętrznych pasów na zatoki parkingowe miasto zleciło już – jako zadanie dodatkowe – firmie Drogopol, która przebudowuje obecnie ul. Legionów Polskich. Wszystko ma być gotowe do końca roku.

Planujemy, że dzięki przebudowie zewnętrznych pasów na zatoki parkingowe – między skrzyżowaniem z ulicą Grynia a kościołem pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego – po obu stronach drogi powstanie ponad 100 miejsc do parkowania”

mówi Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

Wartość dodana takiego rozwiązania to zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, którzy dziś – z jednej strony jezdni na drugą – mają do pokonania 14 m. Po zwężeniu jezdni do dwóch pasów przejście stanie się więc bardziej bezpieczne.

 

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza


Komentarze