Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Mieszkańcy Rudy Śląskiej mają problem z parkingami

Gdzie parkować? To pytanie nurtuje mieszkańców dzielnicy Halemba od dłuższego czasu. Aut w mieście przybywa. Projektanci osiedli nie mogli tego przewidzieć w czasach, gdy były budowane. Mieszkańcy Halemby wyrazili swoje zdanie na spotkaniu z prezydent miasta Grażyną Dziedzic.

Brak miejsc postojowych, a co za tym idzie utrudnienia związane z nieprawidłowym parkowaniem to najczęściej poruszane zagadnienia na spotkaniach z panią prezydent. Władze niestety mogą nie wiele z tym zrobić, gdyż parkingi przy osiedlach są na prywatnych terenach.

Po raz kolejny zaprosimy do rozmowy przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowej, ale i mieszkańców, aby wspólnie rozwiązać ten problem”

zapowiadał wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer

Nieprawidłowe parkowanie to problem głównie na ulicach Olszynowej i Brodzińskiego. Bezmyślność parkujących powoduje utrudnienia w ruchu nie tylko samochodów, ale również autobusów komunikacji miejskiej. Niejednokrotnie blokowane są wjazdy do tych ulic. Brak miejsc parkingowych to bolączka wielu miejscowości, nie tylko Rudy Śląskiej. W mieście nie ma systemu płatnego parkowania, a to powoduje, że kierowcy chętnie pozostawiają swoje samochody na długie godziny.

Dodatkowym problemem jest pozostawianie aut przez osoby nie zamieszkujące danego osiedla. Niektóre wspólnoty mieszkaniowe radzą sobie z tym problemem instalując szlabany. To jednak pogłębia problem nieprawidłowego parkowania w pobliżu.

Kolejne spotkanie władz miasta z mieszkańcami odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 9 marca  o godz. 17:00 w Domu Kultury w dzielnicy Bielszowice.


Komentarze