Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Łapówki w ZG Sobieski?! Związkowa Solidarność kłóci się z WZZ Sierpień ’80 i składa zawiadomienie do prokuratury?!

Wiadomości
O dziwnych praktykach, w których miały brać udział związki zawodowe na niekorzyść kopalń należących do Tauron Wydobycie pisał szef Sierpnia'80 Bogusław Ziętek do premiera Morawieckiego. Teraz górnicza Solidarność sprawę zgłosiła do prokuratury. O wszystkim informuje solidarnoscgornicza.org.

"Realizując społeczny obowiązek wynikający z artykułu 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego" Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność Zakładu Górniczego Sobieski należącego do Tauronu Wydobycie złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby działające w imieniu Tauron Wydobycie SA.

Złamanie prawa miało polegać na przyjmowaniu korzyści majątkowych i wyrządzeniu szkody w obrocie gospodarczym.

Wcześniej pisał o tym do premiera szef Sierpnia'80 – Bogusław Ziętek. Pismem poczuli się dotknięci związkowcy Solidarności. Przewodniczący Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność Tauron Wydobycie SA Waldemar Sopata.

Związkowcy prowadzący „geszefty” mieli się przyczynić do znaczącego pogorszenia sytuacji Tauron Wydobycie. Ja takich „geszeftów” nie mam. Czuję się obrażony osobiście, ale również jako przewodniczący NSZZ Solidarność w ZG Sobieski. Oskarżenia typu „niektóre związki zawodowe” bez ich wymienienia uderzają w dobre imię Solidarności i wszystkich jej członków - zaznaczył Waldemar Sopata, cytowany w Solidarności Górniczej. - Powiem wprost - jeśli ktoś twierdzi, że czemuś winne są "niektóre związki zawodowe", to niech określi, jakie związki zawodowe, które osoby, z jakiej kopalni ”

mówi waldemar sopata

Wcześniej Ziętek pisał do premiera:

Kopalnie Tauron Wydobycie mogą stanąć przed perspektywą likwidacji. Dzieje się to wobec braku poczucia jakiejkolwiek odpowiedzialności zarządu spółki. Wszelkie represje zaś spotykają tych, którzy wykazali olbrzymią wolę do uratowania tych kopalń, jednocześnie zagrażając korupcjogennym układom, polegającym m.in. na zlecaniu bardzo kosztownych, lecz niepotrzebnych (często fikcyjnych) rzekomych „inwestycji”

Dodawał także:
- Nie jest tajemnicą, że beneficjentami tego są spółki należące lub powiązane z niektórymi związkami zawodowymi lub osobami związanymi z niektórymi liderami tychże organizacji związkowych. Nie poprawia to, lecz wręcz ewidentnie wpływa negatywnie na kondycję finansową Tauron Wydobycie, pogłębiając proces upadku spółki – przypominają w piśmie do prokuratury związkowcy, cytując list Ziętka do premiera.

Czytaj także: Ziętek: Kolejne kopalnie w PGG do likwidacji

Ponieważ górnicza Solidarność, jak twierdzą jej członkowie, chcą rozwiać wszelkie podejrzenia złożono zawiadomienie do prokuratury.


Komentarze