Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Alkohol w jadłodzielni?! Idiotyczny żart w Rudzie Śląskiej

W internecie opublikowano zdjęcie, na którym widać pozostawiony w jadłodzielni alkohol. Nie wiadomo, czy to tylko głupi żart na potrzebę zdjęcia, czy ktoś zostawił butelkę świadomie.

Jadłodzielnia to inicjatywa społeczna, w której można dzielić się pożywieniem z potrzebującymi. W Rudzie Śląskiej jadłodzielnia działa od trzech lat. Jak przyznaje inicjator lodówki społecznej taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz.

[CZYTAJ TAKŻE: Toaletowy żartowniś. Teraz zapłaci 500 zł mandatu]

To efekt tego, że ktoś nie czyta regulaminu, w którym wyraźnie jest napisane czym można się dzielić, a czym nie. W jadłodzielni można zostawić prawie wszystko, poza używkami”

mówi Rafał Wypior, prezes stowarzyszenia Lepsze Kochłowice, Lepsza Ruda Śląska

Prezes stowarzyszenia informuje, że obiekt jest monitorowany i sprawdzi nagranie. Okaże się wtedy, czy alkohol pozostawiono na dłużej, czy tylko na potrzeby zdjęcia. Dodaje, że dziś „darów” już tam nie było.  Lodówka jest na bieżąco sprzątana, a produkty sprawdzane pod kątem dat przydatności do spożycia.

Jeśli pozostawiono go tam na dłużej jest to skrajnie nieodpowiedzialnie. Lodówka jest ogólnodostępna. Mają do niej dostęp również osoby niepełnoletnie.

W okresie świątecznym lodówka była wypchana po brzegi. To pokazuje, że akcja odnosi sukces. Jak dodaje Rafał Wypior, dziś lodówka była prawie pusta. To oznacza, że ludzie z niej korzystają

[AKTUALIZACJA]

Osoba, która pozostawiła alkohol w jadłodzielni skontaktowała się z inicjatorem lodówki społecznej i przeprosiła. Tłumaczyła się tym, że nie była świadoma tego, że nie wolno pozostawiać tam takich rzeczy.


Komentarze