Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Jutro kolejne podejście do podwyżek w Rudzie Śląskiej

Władze Rudy Śląskiej zwołały sesję nadzwyczajną. Radni zostali „wezwani” w piątek na godzinę 18:00. Władze miasta po raz kolejny chcą głosowania w sprawie podniesienia opłat.

Wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer zapowiadał, że radni będą głosować w sprawie podwyżek aż do skutku. Radni nie spodziewali się, że będzie do tego potrzebna sesja nadzwyczajna.

[CZYTAJ TAKŻE: Ruda Śląska: Wiceprezydent nie znosi odmowy? Radni będą głosować do skutku - zapowiada Krzysztof Mejer!]

Dziwnie to odbieram. Tak jakby ktoś zapędzał pod ścianę? Byłem przekonany, że nad tymi sprawami pochylimy się na najbliższej planowanej sesji, a tu niespodzianka.”

mówi Rafał Wypior, radny miasta Ruda Śląska

W planie sesji zaplanowano obradowanie i głosowanie w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości, opłaty targowej, opłaty za gospodarowanie odpadami.

Władze chcą podwyższyć opłaty z powodów problemów finansowych. To nie podoba się ani radnym, ani mieszkańcom. Swój sprzeciw Rada Miasta pokazała dwukrotnie - za każdym razem odrzucając projekt podwyżek.

Krzysztof Mejer twierdzi, że jeśli to się nie uda - miasto czekają cięcia w wydatkach fakultatywnych czyli takich, których miasto nie musi ponosić.

- Najbardziej zdumiewa mnie brak dyskusji o tak istotnych dla samorządu sprawach. Ale za to o kolejnych wydatkach miasta radni są gotowi rozmawiać godzinami – komentował poprzednie głosowania Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej

Miasto od dawna informuje mieszkańców o problemach finansowych. Według władz, brak podwyżek nie pozwoli „domknąć” budżetu.


Komentarze