Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
27 °C
AAA

Kilkanaście dąbrowskich placów zabaw zyskało nowe atrakcje

fot. UM Dąbrowa Górnicza
Zjeżdżalnie duże i małe, karuzele i huśtawki oraz tyrolki to atrakcje, o które wzbogaciło się w tym roku kilkanaście placów zabaw wybudowanych w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

Istotą naszego budżetu partycypacyjnego są spotkania z mieszkańcami, podczas których zapadają decyzje na jaki cel przeznaczyć pieniądze w ramach osiedli. Pandemia uniemożliwiła nam ich organizację ””

przypomina Agnieszka Stankiewicz-Ćwik, zastępca naczelnika Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej.

Z powodu epidemii części inwestycji z ostatniej edycji DBP nie udało się zrealizować w 2020 roku.

Gdy wybuchała pierwsza fala tak naprawdę nie wiedzieliśmy z czym mamy do czynienia i czy pieniądze na inwestycje nie będą potrzebne do wali z epidemią”

wyjaśnia Agnieszka Sienkiewicz-Ćwik.

Problemy dotknęły także firmy. Zdarzało się, że przetargi – z powodu braku wykonawców – trzeba było 2- lub 3-krotnie powtarzać. Ostatecznie zaległości z VII edycji DBP udało się nadrobić w tym roku. 

BRODWAY - Rewitalizacja placu zabaw przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej

Na placu zabaw ulokowanym na gruncie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokator w tym roku zainstalowany został duży zestaw zabawowy z dwoma zjeżdżalniami, kiwaki oraz huśtawki. Docelowo – w kolejnych etapie – na placu pojawią się m.in. trampoliny.

BRODWAY - Rewitalizacja placu zabaw przy Biedronce

Na placu, który sąsiaduje z plenerową siłownią, zainstalowano duży zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią. Montaż kolejnych nowych urządzeń zaplanowano w następnych etapach.

GOŁONÓG - Budowa ogólnodostępnego placu zabaw przy ul. św. Antoniego

Przy filii Przedszkola nr 4 powstał plac zabaw, z którego popołudniami będą mogli korzystać m.in. mieszkańcy Górki Gołonoskiej. W pierwszym etapie na placu pojawił się mały zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, huśtawka typu bocianie gniazdo. W drugim etapie planowane są m.in. kolejne huśtawki, bujaki i karuzela.

ŁĘKA - W pobliżu wybudowanej tu wcześniej altany do grillowania oraz boiska do streetballa, w tym roku powstał nowy plac zabaw ze zjeżdżalnią, huśtawkami, bujakiem i karuzelą.

MYDLICE PÓŁNOCNE - Modernizacja placu zabaw przy ul. Łukasińskiego 17

Agnieszka Stankiewicz-Ćwik podkreśla, że to, co wyróżnia Dąbrowę Górniczą to dobra współpraca ze Spółdzielnią Mieszkaniową Lokator przy realizacji Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

Nowy plac zabaw przy ul. Łukasińskiego jest tego przykładem: powstał na gruntach spółdzielni i został jej bezpłatnie przekazany na podstawie umowy użyczenia. Spółdzielnia zobowiązała się, że będzie dbał o plac i utrzymywał go w należytym stanie.

Na nowym placu zabaw zainstalowano m.in. piaskownicę z daszkiem, dwa kiwaki, domek ze zjeżdżalnią,, trzy rodzaje huśtawek, a także cztery ławki i dwa kosze.

REDEN - Doposażenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 7

Nowe urządzenia zostały zainstalowane na placu zabaw, o którego powstaniu mieszkańcy zdecydowali w 2018 roku. Zastrzegli wtedy, że plac w kolejnych latach może być rozbudowany i tak też się właśnie stało.

Plac przy SP nr 7 sąsiaduje z boiskiem, który kilka lat wcześniej zostało zmodernizowane także w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

STARY GOŁONÓG

To pierwszy etap rewitalizacji placu zabaw zlokalizowanego między ul. Krasickiego i Szulc. W pierwszym etapie na placu pojawił się m.in. duży zestaw z dwoma zjeżdżalniami. Kolejny etap ma uwzględniać m.in. montaż ogrodzenia.

STASZIC

Wybudowany w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego plac zabaw oraz plenerowa siłownia przy ul. Różanej, w tym roku zyskał kolejne atrakcje: ściankę wspinaczkową i karuzele typu grzybek. Przy wejściu na ogrodzony teren dodatkowo zainstalowano dwa stojaki na rowery.

TWORZEŃ - Dalsze zagospodarowanie placu przy Szkole Podstawowej nr 11

Kompleks rekreacyjno-sportowy, który powstawał przy SP nr 11 wraz z kolejnymi edycjami Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego, w tym roku został doposażony w urządzenia dla najmłodszych dzieci: zestaw zabawowy, karuzelę, kiwak oraz domek. Na placu zainstalowano także dwie ławki oraz kosz na śmieci.

ZĄBKOWICE - Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 22

Plac zabaw jest uzupełnieniem dla istniejącej już w tym miejscu plenerowej siłowni i ścianki wspinaczkowej. Na placu zainstalowano m.in. podwójną huśtawkę dla małych dzieci oraz huśtawkę typu bocianie gniazdo, karuzelę typu trzmiel i domek ze zjeżdżalnią. Atrakcją nowego placu jest także tyrolka i linarium. Całość została uzupełniona o trzy ławki wypoczynkowe i dwa kosze na śmieci.

ZĄBKOWICE - Doposażenie  placu zabaw w parku Tysiąclecia

Zbudowany w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego plac w tym roku doczekał się kolejnych urządzeń: nowością jest m.in. huśtawka bocianie gniazdo, karuzela typu trzmiel oraz betonowy stół do ping ponga. Zadbano również o bezpieczne zejście z zainstalowanej już wcześniej tyrolki. Nowością są także trzy ławki.


Komentarze