Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Katowice zyskają nowych mieszkańców. Ruszyła kolejna edycja „Mieszkania za remont”

Wiadomości
Każdy, kto nie ma własnościowego „m” i chce zostać mieszkańcem Katowic - może już wkrótce spełnić swoje marzenie. Oczywiście musi spełnić kryterium dochodowe (dla osoby samotnej 1650 do 4400 złotych, dla rodziny od 1100 do 2860 zł na jedną osobę w rodzinie) i przede wszystkim zechcieć wyremontować mieszkanie. Oferta kierowana jest do wszystkich – zarówno mieszkańców Katowic jak i osób mieszkających poza stolicą województwa.

Na liście znajdziemy mieszkania o przeróżnym metrażu i w różnym stanie, ale oferta jest na tyle ciekawa, że każda kolejna edycja „Mieszkania za remont” cieszy się ogromną popularnością! Zwłaszcza, że tym razem trafiły tu także te lokale, które zwykle były dostępne wyłącznie dla katowiczan znajdujących się na liście oczekujących na swoje komunalne „M". Nie trzeba już także dostarczać zaświadczeń o dochodach z zakładów pracy – wystarczy oświadczenie. No i bonus – po 5 latach można się stać pełnoprawnym właścicielem mieszkania. Wystarczy je wykupić.

Lista lokali? Znajdziecie ją pod tym linkiem

Wcześniej rzecz jasna możecie obejrzeć mieszkania, którymi jesteście zainteresowani. To jest możliwe po uzgodnieniu terminu z właściwym Oddziałem Eksploatacji Budynków KZGM w Katowicach do 6 września. Zatem warto się pospieszyć.

O programie czytaj też tu

Potem wystarczy do 20 września złożyć oświadczenia o dochodach oraz wniosek w katowickim magistracie. Szczegółowe informacje można uzyskać na stanowisku Wydziału Budynków i Dróg w Biurze Obsługi Mieszkańców tut. Urzędu na I piętrze przy Rynku 1 w Katowicach lub pod numerem telefonu 32/25-93-634.

Foto: UM Katowice


Komentarze