Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Jakie cechy i funkcjonalności powinien mieć plecak miejski?

Biznes i gospodarka
Każdy amator długich wędrówek doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ból pleców jest jedną z najgorszych dolegliwości, jakie mogą go spotkać w podróży. Dlatego też warto dbać o doskonałą kondycję swojego kręgosłupa.

Trzeba pamiętać o tym zarówno podczas planowania wyjazdu w góry, jak i w trakcie codziennego poruszania się po mieście. Jak tego dokonać? Oczywiście inwestując w odpowiedni model plecaka!

Plecak na najważniejsze przedmioty

Kupując plecak miejski, najpierw trzeba zastanowić się nad tym, co zamierzamy w nim transportować. Najczęściej są to po prostu akcesoria przydatne na co dzień, typu portfel, klucze do domu, laptop, butelka z wodą, najważniejsze dokumenty, cienkie okrycie wierzchnie oraz pudełko z drugim śniadaniem do pracy. Najlepiej jest wybierać modele plecaków z dużą liczbą kieszeni. To właśnie one pozwolą nam znacznie łatwiej utrzymać porządek, który z kolei umożliwi szybki dostęp do tego, czego w danej chwili potrzebujemy – w końcu chodzi przecież głównie o to, aby było nam jak najwygodniej!

Idealny plecak miejski to zatem taki, który:

  • ma około 25 litrów pojemności,
  • jest wykonany z materiałów charakteryzujących się wysoką jakością,
  • nie przemaka zbyt szybko,
  • został wyposażony w wodoodporne zamki,
  • odpowiada założeniom obecnie panującej mody.

Fjallraven to marka zajmująca się produkcją świetnej odzieży outdoorowej oraz – aktualnie już kultowych – plecaków Kanken. Ten konkretny model powinien zwrócić uwagę każdego.

Dopływ powietrza

Latem w mieście bywa bardzo ciepło. Oznacza to, że będąc np. w eleganckiej koszuli, dość łatwo jest się zapocić, szczególnie wtedy, gdy mamy na sobie plecak, który nie zapewnia właściwego dopływu powietrza do naszych pleców.

Co to oznacza? Oczywiście to, że wysokiej jakości plecak miejski powinien mieć system odpowiedzialny za wentylację. Przydatne okazują się również wygodne pasy naramienne. Dzięki nim plecak idealnie dopasowuje się do potrzeb noszącego, co czyni jego użytkowanie bardziej komfortowym.

Plecak do noszenia po mieście i nie tylko

Przede wszystkim należy ustalić, że plecak miejski wcale nie musi być zarezerwowany jedynie na wędrówki po metropoliach. Świetnie sprawdzi się również w trakcie jednodniowych wyjazdów w góry lub na weekendowe wyprawy np. za granicę.

Okazuje się więc, że najlepszym wyborem są plecaki z zacięciem sportowym – na szczególną uwagę zasługują te, które wyposażono w pas biodrowy (można go swobodnie montować lub demontować, w zależności od bieżących potrzeb). Taki pas jest potrzebny, aby lepiej rozkładać ciężar podczas wycieczek górskich, a w mieście nie będzie on w niczym przeszkadzał.

Wytrzymały materiał

Przepychanie się w tłumie ludzi, ryzyko otarcia się o ściany, zatłoczone autobusy komunikacji miejskiej – to tylko kilka spośród wielu wyzwań, jakim czoła musi stawić plecak miejski. Oznacza to, że priorytetem jest, aby został on uszyty z tkaniny odpornej na uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli nie dysponujemy wystarczająco dużą wiedzą na temat materiałów, najlepiej będzie zwrócić się o pomoc do eksperta w tej dziedzinie.


Komentarze