Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Górnicy pojadą na Warszawę? Trwa próba mobilizacji!

Wiadomości
Szanowna Śląska Policjo, zajmijcie się czymś pożytecznym! Chyba macie teraz co robić... - apelują związkowcy z Komisji Krajowej WZZ Sierpień '80. Reakcja jest odpowiedzią na pojawiające się informacje o planowanym strajku górników w Warszawie.

Panowie i Panie teraz jest ostatni moment kiedy możemy pokazać swoje niezadowolenie. Niebawem większość górników wraz z rodzinami wyląduje na kwarantannach. 14 dni w zamknięciu, które może być przedłużane. Po miesiącu, czy 2 nie będziemy już mieli po co wracać na kopalnie. Plan likwidacji górnictwa będzie domknięty - czytamy na popularnej stronie "Brać Górnicza "w portalu Facebook.

Autorzy wpisu nawołują górników do mobilizacji i wspólnego wyjazdu na Warszawy aby tam zaprotestować przeciwko pogarszającej się sytuacji w branży górniczej. Protestanci mają dołączyć do obecnych już na miejscu przedsiębiorców by ponad podziałami wyrazić swoje niezadowolenie.

Wiem, ze rożne podejście macie do „przedsiębiorców” tak jak oni do górników, ale już niebawem możecie szukać u nich pracy.
Nie pozwólmy, aby zniszczono cała gospodarkę pod pretekstem walki z wirusem
- piszą w dalszej części autorzy.

W zaplanowanym wydarzeniu udział zadeklarowała ponad setka osób a zainteresowanym nim jest prawie 600 innych osób. Wydarzenie ma określoną datę realizacji która przypada na 16 maja - czyli najbliższą sobotę.

Czy to oznacza że w tym dniu do protestujących już w stolicy przedsiębiorców dołączą także pracownicy kopalń? 


Komentarze