Bank ING, po kilkudziesięciu godzinach, uporał się z gigantyczną awarią

Office 620822 1920

Redakcja

6 grudnia 2020

Po 79 godzinach niedostępności ING przywróciło moduły Makler w bankowości internetowej Moje ING oraz w aplikacji mobilnej ING Makler Mobile - poinformował w sobotę ING Bank Śląski.

W sobotę o godz. 23.45 przywróciliśmy dostępność modułów Makler w bankowości internetowej Moje ING oraz w aplikacji mobilnej ING Makler Mobile. Oznacza to, że system maklerski już działa i można się do niego logować
- poinformował bank na swojej stronie internetowej.

Rzecznik prasowy ING Piotr Utrata poinformował w piątek PAP, że moduł Makler w bankowości internetowej Moje ING oraz w aplikacji mobilnej ING Makler Mobile były całkowicie niedostępna od czwartku.

Jak przekazał bank, udało się usługi przywrócić po 79 godzinach niedostępności.

ING zastrzegło, że w trakcie weekendu "mogą jeszcze występować krótkie przerwy techniczne w związku z ewentualnymi dalszymi pracami nad systemem".

Bardzo przepraszamy za awarię. Mamy pełną świadomość sytuacji w jakiej postawiliśmy naszych klientów. W związku z tym podjęliśmy decyzję, że do końca grudnia br. wszyscy klienci Biura Maklerskiego ING będą mogli zawierać transakcje bez prowizji maklerskiej, powołamy specjalny zespół do sprawnego rozpatrywania reklamacji - czytamy.

ING przekazało, że udostępni na stronie banku szczegółowy raport wyjaśniający powody awarii oraz opisujący przebieg prac naprawczych. "Potrzebujemy na to kilku dni, aby dokładnie przeanalizować zaistniałą sytuację z zewnętrznym dostawcą systemu" - napisano. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3