Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
10 °C
AAA

Żeby życie miało smaczek, raz dziewczynka, raz chłopaczek – czyli jak grać pedofilią

Felietony
Pedofilia – dla nas wszystkich rzecz odrażająca. Jednak są osoby, które wykorzystują cierpienie dzieci i ich rodzin. I nie chodzi oczywiście o sferę seksualną. Ale o kasę i politykę

Za nami premiera filmu Sylwestra Latkowskiego – Nic się nie stało. I chociaż sam autor i inni z TVP mówili jasno, że to nie jest odpowiedź na produkcję braci Sekielskich, to sam stary-nowy prezes TVP Jacek Kurski nie pozostawił złudzeń. Na Twitterze zestawił oglądalność obu filmów w TVP i TVN i nazwał to „pojedynkiem” – oczywiście już zmienił treść twitta i przeprosił za sformułowanie. Jednak pokazuje to jedno – TVP chciało po prostu zagrać pedofilią, a tak naprawdę zrobiło to Prawo i Sprawiedliwość (bo wg. pana Glińskiego TVP wypełnia wolę rządu).

O samej produkcji Latkowskiego nie ma co się rozpisywać. Nic nowego nie pokazał. O tym wszystkim mówiły media już pięć lat temu – razem z nim. O słabości tego filmu świadczą same ofiary Krystka. Sekielscy potrafili dotrzeć do swoich bohaterów i ich pokazać. Latkowski mógł tylko wynająć lektorów do czytania zeznań.

Inną słabością są oczywiście na siłę dodani celebryci, ale to już wyjaśnił Borys Szyc, który zaprezentował jak Latkowski bez składni i logiki próbował go namówić do „dziwnych zeznań”.

Dlaczego ten film powstał? Odpowiedź jest prosta. Zgnoić i pośrednio związać z pedofilią celebrytów, aktorów, osobistości medialne, którzy od kilku lat nie ukrywają swojej nie sympatii do Prawa i Sprawiedliwości. Miał to być też zabieg zakrywający wydźwięk filmów Sekielskich, którzy pokazują, że w Kościele Katolickim za wiele się nie zmienia. Bo tak jak w średniowieczu wysoko postawieni duchowni lubili dziewczynki z warkoczykami lub bez warkoczyków, tak samo dzisiaj są księża, którzy wykorzystują seksualnie dzieci, a ich przełożeni to sumiennie ukrywają.

TVP oraz Prawo i Sprawiedliwość udowodnili, że potrafią wykorzystać politycznie wykorzystane dzieci. Tutaj proponuję panu Latkowskiemu kolejny film. O tym, że tak naprawdę miliony Polaków to pedofile. Bo przecież jeżeli odwiedziny w klubie, w którym działał zwyrol to powód do powiązań, to tak samo musimy mówić o tych, którzy chodzą do kościołów lub np. żyją w miastach, w których mieszkali inni pedofile.


Komentarze