Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
4 °C
AAA

Wybuch w Kuźni Raciborskiej! Dwie osoby nie żyją!

Artykuły
zdjęcie ilustracyjne
Ładunki z okresu II wojny światowej nadal śmiertelnie niebezpieczne. Doszło do wybuchu w okolicach ul. Leśnej. Zginęły dwie osoby. Cztery są ranni.

AKTUALIZACJA 15:35

Nieoficjalnie: dwóch saperów zginęło. Teren jest całkowicie odizolowany. Na miejsce przybyła już prokuratura. Dwie osoby są w ciężkim stanie. 

AKTUALIZACJA 16:06

Rzecznik prasowy Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych podpułkownik Marek Pawlak potwierdził, iż dwóch żołnierzy zginęło. Ofiary to żołnierze 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic. Do wybuchu doszło podczas usuwania pozostałości niewybuchów.

Do wybuchu doszło doszło w kompleksie leśnym między Kuźnią Raciborską, a Rudą Kozielską. Ofiary eksplozji i ranni to żołnierze, którzy mieli rozbroić niewybuch znaleziony trzy dni temu. Teren wokół miejsca wybuchu jest niedostępny i strzeżony przez wojsko.

- Doszło do wybuchu ładunku najprawdopodobniej z drugiej wojny światowej. Trwa akcja ratunkowa. Na razie tyle mogę powiedzieć. Nie mamy jeszcze pewnych informacji - przekazał nam ppłk Marek Pawlak.

Jak potwierdziła policja, w wyniku eksplozji materiału wybuchowego rannych zostało sześciu żołnierzy. Ze wstępnych informacji wynika, że jeden z rannych doznał poważnych obrażeń.

- To jest w lesie między Kuźnią Raciborską, a Rudą Kozielską. To jest bardzo gorąca sprawa, działają tutaj; nie zostałem wpuszczony na to miejsce. Będę tutaj jako miasto, oferuję jego pomoc – i po to tu jestem na miejscu zdarzenia - powiedział burmistrz Kuźni Raciborskiej. - Ten las jest jeszcze pełen tych niewybuchów. To jest problem tego miejsca od czasów wojny - dodał Macha.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu kom. Mirosław Szymański potwierdził, że w lesie w rejonie ulicy Pańskiej doszło do wybuchu i ranienia saperów, jednak po szczegółowe informacje odesłał do Żandarmerii Wojskowej.

Na terenie leśnym w Kuźni Raciborskiej doszło we wtorek do eksplozji niewybuchu. Kilka osób zostało rannych. Prawdopodobnie są to saperzy z Gliwic, którzy mieli rozbroić niewybuch. Policja nie udziela na razie bliższych informacji o okolicznościach wypadku i sytuacji na miejscu zdarzenia. Nie wiadomo też, jaki jest stan poszkodowanych. Nieoficjalnie mówi się o sześciu rannych.


Komentarze