#WeźNieSmoguj, #WeźOddychaj - akcja informacyjna TAURONU [WIDEO]

Wez Nie Smoguj Tauron

Redakcja

21 października, 2020

#WeźNieSmoguj, #WeźOddychaj - to hasło przewodnie akcji informacyjnej organizowanej przez TAURON. W specjalnym ebooku firma obala mity dotyczące ogrzewania. Dla młodszych odbiorców przygotowano film animowany o smogu.

Smog na Śląsku pochodzi głównie z domowych kotłowni, gdzie w sezonie grzewczym spalane jest paliwo różnej jakości oraz z spalin emitowanych przez samochody.

Ciepło sieciowe jest istotnym narzędziem w walce ze smogiem w polskich miastach. Spaliny pochodzące z elektrociepłowni poddawane są oczyszczaniu w profesjonalnych elektrofiltrach, których sprawność w TAURON Ciepło wynosi 99,9 proc.

– wyjaśnia Wojciech Frank wiceprezes TAURON Ciepło.

Rozbudowa sieci ciepłowniczej w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej ma ogromny wpływ na ograniczenie niskiej emisji w regionie. W 2020 roku TAURON Ciepło zrealizuje inwestycje umożliwiające przyłączenie nowych odbiorców  wykorzystujących łącznie ok. 32 megawatów mocy cieplnej, co w przybliżeniu odpowiada przyłączeniu np. 10 tys. mieszkań.

 Inwestycje przyłączeniowe prowadzone są w na terenie całej aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej. Ciepło sieciowe zyskało m.in. nowe osiedle przy ulicy Rzepakowej w katowickim Brynowie, oraz kolejne budynki osiedli przy ul. Bytkowskiej, Ceglanej i Baildona

– wymienia Wojciech Frank

W ramach akcji #WeźNieSmoguj można dowiedzieć się na przykład dlaczego elektrociepłownia jest najbardziej ekologicznym źródłem wytwarzania ciepła w miastach, czemu ogrzewanie sieciowe opłaca się bardziej niż domowy piec na węgiel, i w końcu, czemu ciepło z sieci przeciwdziała powstawaniu smogu. 

Nowoczesna forma i styl przekazu zastosowane w animacji zostały wybrane specjalnie z myślą o młodych ludziach. Liczymy na to, że akcja spotka się z dobrym odbiorem młodzieży i nauczycieli

– mówi Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy TAURON 

Materiały przygotowane przez Spółkę mogą być wykorzystane przez nauczycieli w ramach edukacji proekologicznej czy prospołecznej, np.  podczas lekcji biologii, geografii czy lekcji wychowawczych. Dodatkowo uczniowie dowiedzą się: w jaki sposób elektrociepłownie tworzą ciepło sieciowe i dlaczego ciepło sieciowe jest czyste, czym jest niska emisja oraz w jaki sposób elektrociepłownie filtrują spaliny.

Materiały w formie e-booka oraz animacji dostępne są pod LINKIEM - #WeźNieSmoguj, #WeźOddychaj

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.1µg/m3 PM2.5: 1.8µg/m3