Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
21 °C
AAA

Wakacje w dobie koronawirusa - jak będą wyglądać?

Artykuły
Koronawirus skutecznie przemodelował nasze codzienne życie. Zakazy wychodzenia, zamrożenie gospodarki oraz obostrzenia związane z obowiązkiem noszenia maseczek ochronnych sprawiły, że rzeczywistość stała się nieco trudniejsza. Co jednak ze zbliżającymi się wakacjami? Czy należy całkowicie przekreślić wszelkie plany urlopowe? Wszystko znajdziesz w tym tekście. 

Wszystko co złe kiedyś się kończy

Nie inaczej będzie z koronawirusem. Epidemia przejdzie do historii, a my znowu będziemy “wolni”. Gdy wszelkie ograniczenia zostaną już zniesione, a ruch pomiędzy krajami znowu stanie się możliwy, warto pomyśleć o ubezpieczeniu wakacyjnym, które pomoże Ci przetrwać najprawdopodobniej najbardziej szalony urlop w Twoim życiu. W końcu po takiej przerwie i tylu trudnych momentach zasługujesz na wypoczynek. Najlepsze polisy na wakacyjny wyjazd znajdziesz na stronie: https://wakacyjnapolisa.pl/.

Jak turystyka wygląda dzisiaj?

Od 4 maja rząd pozwolił wznowić działalność hotelom, obiektom oferującym miejsca noclegowe, muzeom, bibliotekom oraz instytucjom kulturalnym. Wszystkie będą oczywiście musiały spełniać normy zaostrzone normy sanitarne, ale jednak będziemy mogli skorzystać z ich oferty. 

Co z wyjazdami zagranicznymi?

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie listę najpopularniejszych krajów, do których jeżdżą Polacy i opis wprowadzonych w nich regulacji.

Czechy - wjazd dostępny tylko dla obywateli lub osób z czasowym pobytem. Zakaz wyjazdu z terytorium Czech. 

Słowacja - zakaz wjazdu dla obcokrajowców i zawieszenie lotów.

Izrael - zakaz wjazdu dla obcokrajowców. Zamknięte są również piesze przejścia graniczne z Jordanią i Egiptem. 

Indie - zakaz wjazdu dla obcokrajowców.

Malta - wszystkie loty są zawieszone.

Niemcy - zakaz wjazdu dla obcokrajowców bez stałego pobytu.

Norwegia - zakaz wjazdu dla obcokrajowców bez stałego pobytu.

Turcja - zawieszone loty i zakaz wjazdu dla obcokrajowców bez stałego pobytu.

Włochy - zawieszone loty i zakaz wjazdu dla obcokrajowców bez stałego pobytu.

Gdzie w takim razie spędzić wakacje?

Najlepszym pomysłem, będzie pozostanie w kraju. Taki wybór nie tylko pozwoli Ci zwiedzić miejsca, o których kiedyś mogłeś nie mieć nawet pojęcia, ale również da możliwość na wsparcie lokalnych przedsiębiorców. Pamiętaj, że wiele firm bardzo ucierpiało w wyniku zamrożenia gospodarki i czas wakacji będzie dla nich szansą na powstanie na nogi. Do tego jednak potrzebni jesteśmy my i nasze portfele. Sprawdź tutaj, w jaki sposób województwo śląskie wpiera turystykę.

Nie wszędzie będziesz będziesz mógł pojechać

Ze względu na stale podwyższone ryzyko epidemiologiczne wszelkiego rodzaju wyjazdu z całą pewnością będą okupione restrykcjami. Przed wyborem miejsca wypoczynku radzimy więc, żebyś dowiedział się, jak sytuacja prezentuje się tam, gdzie chcesz wypoczywać. Większość informacji znajdziesz w Internecie lub poprzez bezpośredni kontakt z firmami organizującymi atrakcje, które wybrałeś. 

Podsumowanie

Jak widzisz, wakacje w 2020 roku nie będą w niczym przypominać tego, jak wypoczywałeś w zeszłych latach. Nie oznacza to jednak, że wszystko jest stracone i nie ma już szans na satysfakcjonujący urlop. Wyjazd w obecnych czasach wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem zakażenia dlatego warto, żebyś zapoznał się z tym, jak wygląda rynek ubezpieczeń i na jakie polisy turystyczne możesz liczyć. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-od-koronawirusa-jakie-towarzystwa-zapewniaja-ochrone/


Komentarze