Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Szymon z Mysłowic marzy o chodzeniu. Pomóżmy spełnić jego marzenie [Wideo]

fot. siepomaga.pl
Szymon Gałuszka to 9-letni wojownik, który od urodzenia walczy o normalne dzieciństwo. Nie poddaje się, a ogromna praca jego i rodziców pokazała, że chłopiec może osiągnąć wiele. Przed nim największe wyzwanie. To operacja w Paley European Institute w Warszawie, która umożliwi większą samodzielność. Jednak od marzenia o chodzeniu, a być może nawet graniu w piłkę dzieli go 150 tysięcy złotych, które rodzice muszą zebrać do 27 maja br.

Niestety lista diagnoz u chłopca jest długa. Od Mózgowego Porażenia Dziecięcego czterokończynowego, niedowidzenia, heterotrofii neuronalnej, wady mózgu po hipoplazję ciała modzelowatego i lekooporną padaczkę. Listę zamykają zwichnięte stawy biodrowe i nieprawidłowo ustawiona miednica.

– U Szymka jest problem ze stawami biodrowymi. Dwie kości udowe są mocno zrotowane i w całej operacji chodzi o to, żeby zrobić derotację tych kości. Trzeba przeciąć kość udową, zaimplantować implant blade’a, który po prostu tą kość udową ustawi w prawidłowym miejscu. Nie wiemy jeszcze czy nie będzie potrzebna osteotomia miednicy, ale to wszystko wyjdzie podczas samej operacji – mówi Ewa Gałuszka, mama Szymonka.

Operacja za ponad 260 tysięcy złotych uwolni Szymka od bólu, a także umożliwi postawienie pierwszego, samodzielnego kroku. Oprócz samego zabiegu, finansowanie ma zabezpieczyć zakup sprzętu, pobyt w klinice i długą rehabilitację.

– Delikatna skolioza się pokazuje, więc chcemy uniknąć w przyszłości kolejnej operacji, operacji kręgosłupa. Druga rzecz prawidłowo ustawione kości biodrowe, symetryczne, do tego założenie ortez w instytucie Paleya spowodują, ze całe kończyny dolne będą w prawidłowym ustawieniu, co z kolei spowoduje, że Szymon będzie w stanie np. chodzić na chodziku, z podporem i doprowadzi do samodzielności – dodaje mama Szymka.

Całkowita kwota przewyższa niestety możliwości finansowe rodziców. Dlatego w serwisie siepomaga.pl powstała zbiórka na rzecz Szymona Gałuszki. Czas jednak biegnie niebłaganie, a do operacji zostało zaledwie kilkanaście dni i 150 tysięcy złotych do uzbierania.

– Bardzo, bardzo chciałbym chodzić i grać w piłkę – mówi Szymon Gałuszka.

Kolejnym marzeniem chłopca jest posiadanie psa. To się już wkrótce spełni, dzięki obietnicy rodziców. A w tym pierwszym możemy pomóc wszyscy, dzięki wpłatom na zbiórkę. Link do zbiórki tutaj.

Źródło: itvm.pl - Telewizja o Mysłowicach


Komentarze