Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-6 °C
AAA

Strzał w dziesiątkę, czyli świąteczne prezenty z Muzeum Śląskim!

Artykuły
Jeśli wciąż zastanawiacie się, jakie prezenty kupić z okazji zbliżających się świąt, to warto zapoznać się z ofertą Muzeum Śląskiego w Katowicach. Znajdziecie tam wyjątkowo bogatą ofertę książek i gadżetów, które od 20 listopada można kupić w specjalnych pakietach z rabatami.

Dla wielbicieli fotografii, a także osób interesujących się historią i kulturą Górnego Śląska Muzeum Śląskie przygotowało dwa zestawy zawierające dwutomową publikację ukazującą specyfikę tego regionu z nieco odmiennej perspektywy, czyli lotu ptaka. Każdy tom wydawnictwa pt. „Górny Śląsk z powietrza” podzielony jest na kilkanaście rozdziałów ujmujących tematycznie poszczególne zagadnienia i opatrzonych w obszerne teksty objaśniające. Jest to doskonała okazja do podróży w czasie i przestrzeni.  


Zestaw „Dla miłośnika historii” zawiera dwie publikacje. „Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku” to książka, której celem jest przybliżenie poszczególnych zagadnień związanych z powstaniem i rozwojem organizacji kobiecych na przełomie XIX i XX wieku, a także w okresie I wojny światowej i tuż po jej zakończeniu. Natomiast „Szałfynster. Od kopalni Ferdynand do Muzeum Śląskiego” pomaga prześledzić niezwykłą historię miejsca, które dawniej żywiło rodziny czterech tysięcy górników, a dziś każdemu, kto je odwiedza, dostarcza uczty duchowej. 
 

Muzeum Śląskie przygotowało również coś dla najmłodszych. W promocyjnej ofercie znajduje się książka opowiadająca historię ciekawskiego duszka pt. „Jaroszek i pani muza”, którą można nabyć wraz z kolorowanką oraz kartami do gry przybliżającymi kolekcję instytucji.

Wielbiciele architektury z pewnością ucieszą się na wieść, że muzeum przygotowało również zestaw zatytułowany „Architektura nowoczesności”, zawierający dwie niezwykłe propozycje wydawnicze: „Modernizmy”, które pozwalają na lepsze zrozumienie pejzażu architektonicznego regionu, oraz „Ikony architektury w województwie śląskim w XX i XXI w.” – opisujące wyjątkowe obiekty zasługujące na miano ikon Śląska. 

Ale to nie wszystko. Osoby znające działalność wystawienniczą Muzeum Śląskiego oraz jego bogatą kolekcję nie będą zaskoczone zestawami, w których znajdą się takie książki jak „Sztukmistrz. Erwin Sówka retrospektywnie”, „Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, „Ikony w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach”, „Obrazy światłem pisane”  czy „Sztuka kobiet – kobiety w sztuce. Artystki na Śląsku 1880–2000” i „Męska rzecz”.

Warto zwrócić również uwagę na pakiety z przewodnikiem po sześciu ekspozycjach stałych Muzeum Śląskiego, który poza drobiazgowym omówieniem poszczególnych wystaw przybliża historię instytucji, a także wprowadza w genezę, kształtowanie się, a przede wszystkim realizację projektu budowy nowej siedziby. W „Bedekerze” czytelnicy odnajdą wiele przydatnych informacji, liczne reprodukcje eksponatów, zdjęcia i opisy przygotowane przez kuratorów wystaw.


Wśród zestawów każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie i swoich najbliższych. Z pewnością umilą one długie zimowe wieczory i sprawią radość zarówno obdarowanym, jak i obdarowującym. 


Propozycje przygotowane przez Muzeum Śląskie można kupić online w e-sklepie instytucji (https://muzeumslaskie.pl/pl/sklep/).

Materiał powstał we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach - instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i dziedzictwa Narodowego. 


Komentarze