Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
22 °C
AAA

Spalony żywcem w Chorzowie? Pożar gasili policjanci po służbie

Chorzowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności pożaru kiosku przy Wolności. W wyniku zdarzenia jedna osoba nie żyje, a druga przebywa w szpitalu.

Wracający ze służby policjanci z Komisariatu Policji I w Chorzowie, jadąc ul Wolności zauważyli płonący kiosk. Gdy podbiegli na miejsce obok stał poparzony mężczyzna i poinformował ich, że w środku może znajdować się jego kolega. Policjanci niezwłocznie powiadomili straż pożarną, a sami próbowali gasić pożar.

[CZYTAJ TAKŻE: Pożar w Pawłowicach!]

Niestety z uwagi na drewnianą konstrukcję kiosku nie udało im się stłumić ognia. Policjanci udzielili pomocy poparzonemu. Gdy przybyli na miejsce strażacy ugasili pożar, we wnętrzu budynku znaleźli zwęglone zwłoki.

Teraz śledczy ustalają tożsamość ofiary. Obecny na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok, która określi dokładną przyczynę śmierci. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.


Komentarze