Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
18 °C
AAA

Sierpień w Filharmonii Śląskiej. Sprawdź repertuar

Filharmonia Śląska w sierpniu zaprasza na dwa koncerty pełne wielkich emocji.

Pierwszy z nich, 19.08 o godzinie 19.00, będzie kolejną odsłoną łączącego technologie z muzyką cyklu PGE – HoloGramy. Jako jedyna instytucja w Europie, posiadająca salę koncertową wyposażoną w ekran mgłowy, służący do projekcji hologramów, Filharmonia Śląska z powodzeniem już od roku łączy grającą na żywo orkiestrę z solistami i dyrygentami pojawiającymi się na estradzie w widowiskowej, futurystycznej formie.

Tym razem w holograficznej postaci zobaczymy wybitnego skrzypka Piotra Pławnera, który będzie obecny na koncercie także we własnej osobie. Wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną wykona utwory Henryka Wieniawskiego w zupełnie nowej, jazzowej odsłonie. Wraz ze skrzypkiem i kameralistami wystąpi trio jazzowe, składające się ze znakomitych artystów: Pawła Tomaszewskiego (fortepian), Michałem Kapczukiem (kontrabas / gitara basowa) i Michałem Dziewińskim (perkusja).

Tydzień później, 28.08 o godzinie 19.00, usłyszymy z kolei Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Śląskiej pod batutą Yaroslava Shemeta. Będzie to okazja do przeniesienia się do słonecznej Hiszpanii, ale także do przyjrzenia się nieziemskim scenom tańca śmierci, czy sabatu czarownic w Noc Walpurgii. Ten wieczór z pewnością wzbudzi w słuchaczach niemałe emocje, a to wszystko za sprawą utworów Maurice’a Ravela, Manuela de Falli, Camille’a Saint-Saënsa, Charlesa Gounoda i Georgesa Bizeta.

Szczegółowy repertuar oraz link do zakupu biletów znajduje się na stronie filharmonia-slaska.eu

19.09  https://filharmonia-slaska.eu/production/wieniawski-na-jazzowo/

26.08  https://filharmonia-slaska.eu/production/ravel-saint-saens-de-falla-shemet-orkiestra-symfoniczna/