Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
19 °C
AAA

Propaganda wiecznie żywa

Felietony
Dziennikarz brzmi dumnie, a przynajmniej brzmiało prawda? Zaufanie do naszego zawodu posiada wg ostatnich badań, które miałem okazję widzieć, ponad 50 procent obywateli najjaśniejszej III RP. IV jeszcze nie, mimo wszystko.

Gdzie nam do lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli czy strażaków. Daleko też do górników, uniwersyteckich profesorów, czy inżynierów. Pocieszające, że nie jest z nami tak źle jak z księżmi, ministrami czy maklerami giełdowymi. O politykach to już nie wspomnę. Tym to dopiero nikt nie ufa, nie wierzy, ani nie szanuje. Przesadzam. Trochę się naiwnych znajdzie. Żart. Oczywiście, że żart. W tej hierarchii poważanych zawodów, opublikowanej przez pracownię CBOS dziennikarz plasuje się niestety w dolnych rejonach tabeli.

Więc postanowiłem sprawdzić, przy pomocy stacji telewizyjnych, ale także portali internetowych, jak to z tym jest. I czy na rzeczy też coś jest. Że ogólnie słabo jest.  

Afera w Wirtualnej Polsce, to taki serwis w internecie dla niezorientowanych, to ostatni przytyk wobec nas dziennikarzy. Jakieś tam chwalące materiały, że minister sprawiedliwości dobry, a nie zły. No może odrobinę przesadzili, ale tylko odrobinę. Ludzie, bez przesady. Podobnie, jak ci z Wiadomości TVP. Te paski niektórym się nie podobają, rozumiem. Ale żeby aż taka krytyka od razu? Że trochę tendencyjnie? A jak ma być? To jakaś różnica, czy mamy 2019, 2020, czy może 1988? Wzorce się przecież nie zmieniły.

Że pewna słoneczna stacja trochę w prawo skręciła, no przepraszam, cały czas w lewo się tak kręcić? Zwariować można. Więc bardzo proszę nie przesadzajmy.

I doceńmy, trud nasz, codzienny. Dziennikarski. Społeczny. Odpowiedzialny. Bo jak nie my, to kto… nas doceni?

Foto: pixabay.com


Komentarze