Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
15 °C
AAA

Pierwszy narciarski weekend, ale warunki trudne!

Artykuły
W Beskidach pada śnieg, a to oznacza trudne warunki na szlakach turystycznych i radość narciarzy. Widoczność jest słaba oraz wieje silny wiatr. GOPR ostrzega turystów udających się w góry.

„Temperatury są minusowe. Właściwie wszędzie pada śnieg. Leży go od 1 do 6 cm. Goprowcy z poszczególnych stacji określają warunki turystyczne jako trudne. Widoczność jest kiepska. Na szlakach występują oblodzenia. Wieje wiatr, który w podmuchach osiąga 7 m na sek.” – powiedział Bartosz Wróbel ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku

[CZYTAJ TAKŻE: Szklanka na drogach Podbeskidzia. Auta lądują w rowach]

Ratownicy zaapelowali do wybierających się w góry, aby odpowiednio się ubrali. Niezbędne są solidne buty oraz – w wyższych partiach gór - raki, a także nieprzemakalna kurtka.

Na szlakach należy zachować ostrożność szczególnie przy schodzeniu. Niezbędny jest naładowany telefon komórkowy z aplikacją „Ratunek”, która jest przydatna, jeśli wystąpi potrzeba wezwania pomocy.

Powody do radości mają narciarze. To pierwszy weekend, podczas którego można szusować. Wyciągi działają na Białym Krzyżu w Szczyrku, Siglanach w Wiśle i Złotym Groniu w Istebnej.

W razie wypadku można wezwać GOPR pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300. (PAP)


Komentarze