Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Nowoczesna parterówka z garażem – TOP 6 funkcjonalnych projektów domu wygodnych w eksploatacji

Artykuły
Osoby decydujące się na budowę domu powinny uwzględnić szereg czynników, w tym powierzchnia budynku, jego lokalizacja, a przede wszystkim liczbę dostępnych kondygnacji. Jeśli chodzi o tę ostatnią kwestię, to coraz popularniejsze stają domy parterowe, których dodatkowym atutem jest poddasze użytkowe.

Ten bonusowy, pozornie niewielki poziom można w przyszłości przekształcić na pełnoprawny pokój lub zagospodarować go w inny, wybrany przez domowników sposób. Dużą popularnością cieszą się również domy parterowe z garażem – sprawdź, jakie jeszcze projekty domów parterowych przyciągają uwagę inwestorów w ostatnim czasie.

Projekt domu z dodatkową kondygnacją – w jakich warunkach sprawdza się najlepiej?

Choć wiele osób unika w obecnych czasach domów piętrowych, głównie ze względu na koszty budowy, niewielką powierzchnię pięter czy rzekomy mniejszy poziom komfortu, to jednak świetnie sprawdzają się się one na mniejszych działkach, zwłaszcza tych wąskich lub płytkich, gdzie przestrzeń bywa znacząco ograniczona. Dodatkowa kondygnacja w postaci pełnoprawnego piętra nie musi oznaczać zmniejszonego komfortu czy funkcjonalności i świetnie sprawdza się w przypadku rodzin wielodzietnych, gdzie większa liczba pokoi zapewni wszystkim domownikom wygodne użytkowanie.

Projekty piętrowych domów - domoweklimaty.pl mają jeszcze inny atut – lepsze zagospodarowanie przestrzeni pozwala uwzględnić dodatkowe elementy budynku takie jak garaż. W przypadku domów piętrowych inwestorzy często decydują się również na konstrukcje z piwnicą, która może służyć jako składzik, kotłownia, a po odpowiednim przystosowaniu można zaadaptować ją jako garaż czy warsztat dla domorosłego mechanika.

Domy parterowe – projekty uwzględniające poddasze użytkowe

Innym popularnym projektem domu z dodatkową kondygnacją jest konstrukcja parterowa wyposażone w poddasze użytkowe. W zależności od preferencji inwestora czy przyszłych domowników całość można dostosować w taki sposób, by ta dodatkowa część budynku była od razu przystosowana do użytku lub by można ją było wyremontować po jakimś czasie. Poddasze może służyć za składzik (np. na sezonowe ubrania czy niepotrzebne sprzęty), jednak po wykonaniu kilku prac, w tym termoizolacji kondygnacji, uzyskuje się pełnoprawny pokój, który można wykorzystać wedle potrzeb domowników.

Mały dom parterowy – czy to się opłaca?

Wśród popularnych projektów domów parterowych znaleźć można również konstrukcje o niewielkiej powierzchni. Choć na pierwszy rzut oka ów budynek jest niewielki, przez co mało funkcjonalny, jednak przy bliższych oględzinach okazuje się, że taki dom dobrze spełnia swoją rolę. Kluczowe w takich sytuacjach jest odpowiednie wyposażenie poszczególnych pomieszczeń, by nawet kompaktowa kuchnia czy salon stały się komfortowe w eksploatacji.

Warto również pamiętać, że taki projekt domu parterowego pozwala na uwzględnienie garażu, który nie będzie oddzielnym budynkiem, co pozwoli na znaczne oszczędności. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Trendy w projektowaniu domów. Taras, garaż w bryle i konstrukcja parterowa.

Popularne projekty domów parterowych – nowoczesne i energooszczędne konstrukcje

Wśród trendów, jakie dominują ostatnią w kwestii projektów domów parterowych, można zauważyć, że wielu inwestorów decyduje się na konstrukcje przystosowane do pozyskiwania ciepła i prądu elektrycznego z alternatywnych źródeł energii. Instalacja fotowoltaiczna i solarna, a także pompy ciepła w znaczący sposób pozwalają zmniejszyć ilość zanieczyszczeń, jakie dostają się do środowiska, a przy okazji obniżają koszty eksploatacji takiego domu.

TOP 6 funkcjonalnych projektów domu wygodnych w eksploatacji

Projekt domu Wiesiołek II G2 127,16 m² - Domowe Klimaty

<

Projekt domu Klimek 149,18 m² - Domowe Klimaty

Projekt domu Origami II 120,50 m² - Domowe Klimaty

Projekt domu Oaza 89,56 m² - Domowe Klimaty

Projekt domu Obieżyświat 162,43 m² - Domowe Klimaty

Projekt domu Akord 10 144,70 m² - Domowe Klimaty


Komentarze