Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

Na mięso, warzywa, owoce, pieczywo i ciasta – wybieramy skrzynki transportowe

Artykuły
Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę, że prowadząc działalność gospodarczą, na przykład z branży spożywczej, muszą nie tylko mieć gdzie trzymać żywność, ale przede wszystkim, czym ją przewozić. Z pomocą przychodzą skrzynki transportowe. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dzięki któremu bez problemu wybierzesz najlepsze dla siebie modele.

Skrzynki transportowe – co to jest?

Branża spożywcza rządzi się własnymi prawami. Niektóre produkty muszą być przechowywane w chłodniczych warunkach, inne potrzebują zdecydowanie suchego i ciemnego miejsca, a kolejne powinny być jak najszybciej sprzedane z uwagi na krótki termin ważności. Poza tym nie zapominamy również o odpowiednim wyeksponowaniu towaru – na półkach, ladach, specjalnych regałach czy w lodówkach. To również ma ogromne znaczenie, szczególnie z punktu widzenia potencjalnego klienta.

I tak w tym wszystkim ważna jest jeszcze jedna kwestia. Chodzi oczywiście o logistykę i przenoszenie żywności. Jak robić to sprawnie, wygodnie i bezpiecznie? Wykorzystując skrzynki transportowe. Do wyboru jest wiele rodzajów, tak by każdy mógł dopasować je do swoich potrzeb i oczekiwań. Natomiast prym wiodą  skrzynki plastikowe , które są uniwersalne i występują w wielu odsłonach. 

Są one praktyczniejsze i wytrzymalsze od drewnianych skrzynek transportowych. Niestraszna im też wilgoć, a do tego można je bez problemu utrzymać w czystości, są lekkie, trwałe i odporne na złamania. W przypadku skrzynek wykonanych z drewna trzeba liczyć się nie tylko z ciężarem, ale również z ryzykiem wbicia sobie drzazgi w palce. Co więcej, trudno jest usunąć z nich plamy na przykład po pomidorach czy burakach. A stąd już krótka droga do namnożenia się bakterii czy grzybów. 

Jak zatem nietrudno zauważyć, to właśnie plastikowe skrzynki do transportowania żywności należą do bardziej higienicznych rozwiązań. Są one też mniejsze i poręczniejsze.

Plastikowe skrzynki transportowe – rodzaje

Szukasz skrzynki transportowej na mięso, warzywa i owoce, a może na pieczywo i ciasta? Poniżej znajdziesz niezbędne informacje. Każda z tych skrzynek jest wykonana z polietylenu wysokiej jakości, potwierdzonej Certyfikatem Bezpieczeństwa. Dzięki temu nadają się one do pracy nawet w trudnych i wymagających warunkach.

Skrzynki na mięso

Plastikowe skrzynki transportowe świetnie sprawdzają się do przewozu produktów mięsnych. Są one odpowiednio wysokie, mają specjalne profilowania i zabudowania. Wszystko po to, by dotarły do wyznaczonego miejsca, zachowując swoje właściwości. Dodatkowo w takich pojemnikach nie musimy przejmować się zabrudzeniami – celowo ścianki skrzynek są gładkie, tak by brud łatwo spływał razem z wodą.

Skrzynki na warzywa i owoce

Skrzynki do transportu warzyw i owoców mają natomiast otwory wentylacyjne, które gwarantują sprawną wymianę powietrza wewnątrz pojemnika. To bardzo ważne, by znajdujące się w środku produkty zachowały swoją świeżość jak najdłużej. Przydatne są również otwory uchwytowe, pozwalające sprawnie i wygodnie przenosić skrzynki z miejsca na miejsce. A jak wiadomo – warzywa i owoce do lekkich nie należą.

Skrzynki na pieczywo i wyroby cukiernicze

Na koniec jeszcze mamy skrzynki transportowe przeznaczone do przewozu pieczywa, ciast oraz innych wyrobów cukierniczych. Są one dostępne zarówno w wersji ażurowej, jak i zabudowanej. W zabudowanych pojemnikach przenosimy na przykład pączki albo inne słodkie wypieki, a także pieczywo do opóźnionego odpieku. Ażurowe natomiast zapewniają stałą cyrkulację powietrza.

Wszystkie wymienione wyżej plastikowe skrzynki transportowe z powodzeniem sprawdzą się właściwie w każdej branży. Doskonale nadają się do przewożenia w nich wody, mleka, innych przetworów mlecznych czy alkoholu. Zawsze zapewniają bezpieczny dowóz. Bez wątpienia każdy przedsiębiorca powinien się w takie wyposażyć, biorąc pod uwagę swoje potrzeby i rodzaj wykonywanej działalności. Oczywiście taki pojemnik obowiązkowo musi spełniać atesty i być dopuszczony do użytku z żywnością.