Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
5 °C
AAA

Muzeum Śląskie zaprasza na warsztaty edukacyjne

Artykuły
Ruszają kolejne projekty warsztatowe w Muzeum Śląskim. Szeroka oferta sprawi, że każdy rodzic znajdzie coś dla siebie i dla swojego dziecka. 

Rozpoczynamy od najmłodszych, a właściwie od ich opiekunów. Dla wszystkich przebywających na urlopie macierzyńskim został przygotowany cykl „Warsztaty z bajtlem”, który jest propozycją spędzenia czasu poza domem w otoczeniu dzieł sztuki. Warsztaty mają pomóc rodzicom wprowadzić dzieci w nową dla nich przestrzeń. Spotkania połączą poznawanie sztuki i zabawę i odbędą się pod opieką edukatorki. Na „Warsztaty z bajtlem” zapraszamy 23 października o godzinie 12.30.


„Sobota z animatorem” otworzy przed rodzinami świat lalek teatralnych. Czym jest lalka płaska? A czym marionetka? Skąd pochodzą lalki? I jaka jest ich historia? Na te pytania odpowiedzi padną 3 października. Warsztaty prowadzone przez aktora wprowadzą w podstawy animacji lalek, zapoznają z ich budową i odsłonią kulisy pracy aktora oraz problemy, z jakimi na co dzień boryka się w swojej pracy. Praca z lalkami nie zawsze jest przecież usłana różami.


„Młoda pracownia” to cykl spotkań dla dzieci starszych, które chcą doskonalić swoje umiejętności plastyczne i dowiedzieć się czegoś o technikach malowania. Do dyspozycji uczestników będą sztalugi, podobrazia, palety malarskie i farby akrylowe, dzięki którym dzieci poczują się jak w profesjonalnej pracowni. Dowiedzą się też, jak wygląda praca zawodowych malarzy i ich warsztat. Najbliższe zajęcia odbędą się 17 października.


Z kolei „Bardzo młoda pracownia” to warsztaty dla młodszych dzieci, które jeszcze nie doskonalą swoich technik malarskich, ale lubią spędzać na malowaniu czas. Rodzice wraz z dziećmi będą mieli okazję poznać historię artystów i ich obrazów oraz dowiedzieć się, jak one powstawały, a następnie będą mogli stworzyć swoje pierwsze wielkie dzieła. W końcu Matejko też kiedyś zaczynał! Udział w zajęciach umożliwi gościom stworzenie rodzinnej galerii, która będzie pamiątką nie tylko z warsztatów, ale przede wszystkim ze wspólnie spędzonych chwil.


Na zakończenie coś dla gości w wieku 14–18 lat, czyli „Fokus na sztukę”. 15 października młodzież pozna odpowiedzi na pytania: Jak powstawały średniowieczne obrazy? Co lubił malować Aleksander Gierymski? Z jakiego materiału tworzyła prace Magdalena Abakanowicz? W trakcie spotkania młodzi poznają głębiej sztukę i będą mogli o niej podyskutować.


Więcej informacji o warsztatach i biletach na stronie Muzeum Śląskiego.

Materiał powstał we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach - instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i dziedzictwa Narodowego. 


Komentarze