Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
3 °C
AAA

Media bez wyboru, rząd wybór ma

Felietony
Od rana telewizje, stacje radiowe, a także część portali internetowych działa, ale jakby zupełnie inaczej. Wszystko w ramach sprzeciwu wobec rządu, który planuje kolejny podatek, tym razem uderzający w media.

Ilekroć w czasie pandemii rząd przypominał sobie o kolejnych podatkach, tylekroć uzasadniał to czasem, w którym się znaleźliśmy. Tym razem rząd, który w budżecie znajduje 2 mld dla publicznej TV i Radia ponownie sięga po argument związany z pandemią. Na celowniku media. Oczywiście pieniądze trafią m.in. do NFZ. Kuriozalne? Prawdziwe niestety. 

"Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego +składką+, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19. Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media" - napisali sygnatariusze listu, w którym autorzy protestują wobec kolejnej daniny.

My dziś w poczuciu obowiązku będziemy pracować, na ile to możliwe normalnie. W szacunku do Naszych Widzów i Czytelników. Ale również my przyłączamy się do protestu, bo wolne, niezależne media to nie wymysł, ale coś o co musimy dbać każdego dnia. Chyba, że zmierzamy w kierunku, który można zobaczyć za naszą wschodnią granicą, w Rosji czy Białorusi.

Z poważaniem

Jarek Adamski


Komentarze