Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
4 °C
AAA

Przegoniłam raka. Biegnę dalej!

Artykuły
Lekarze nie dawali jej dużych szans. Guz miał pięć centymetrów. Walnęłam pięścią w stół i postanowiłam walczyć. Do tej pory nie wiem, skąd we mnie jest tyle siły, ale dałam radę! Chemioterapia sponiewierała mną tragicznie, jednak na tyle skutecznie, że można było amputować pierś – opowiada Małgorzata Bulińska z Czerwionki-Leszczyn.

Bardzo chciała żyć. Wierzyła, że pokona okrutną chorobę i… wygrała. Żyłam dziesięć lat, byłam zdrowa. Kiedy myślałam, że to wszystko już za mną - nastąpił nawrót. Rak drugiej piersi. Tym razem jednak przyjęłam diagnozę dużo lepiej bo wiedziałem co mnie czeka. Byłam wściekła i zrozpaczona, ale tylko przez chwilę, postanowiłam przegonić raka i to dosłownie  – wyjaśnia pani Małgorzata.

Tydzień po chemii po prostu założyła buty i biegała po lesie. Bliscy i znajomi byli w szoku. Bo jak to tak? Walczy z rakiem i biega? Wszyscy byli przerażeni, nie potrafili zrozumieć, ile to dla mnie znaczy i ile daje mi siły do walki – mówi Małgorzata Bulińska. Nie poddała się. Znów zakładała buty do biegania i znów „lądowała” na leśnej trasie. Przez cały czas leczenia aż do dzisiaj każdą wolną chwilę spędzam biegając. Niech każdy nazywa to jak chce: szaleństwem, wariactwem.. Ja wiem, że w tym jest metoda i tego się trzymam. Kocham biegać i będę to robiła tak długo, jak tylko będę miała siłę – dodaje. Zachęca wszystkie kobiety, które przeszły chorobę nowotworową, by żyły aktywnie - jeśli tylko pozwala na to ich stan zdrowia. Ruch może stać się pasją, sposobem na "przegonienie" raka także ze swoich myśli, z naszej codzienności - podsumowuje.

Małgorzata biega nawet wtedy, gdy pogoda za oknem nie jest zbyt zachęcająca. To choroba nauczyła mnie by doceniać każdy dzień i każdą chwilę…


Komentarze