Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
7 °C
AAA

Kaczyński w Sosnowcu dostał… pistolet

Wiadomości
stopklatka z transmisji konwencji PiS w Sosnowcu
Jarosław Kaczyński w Sosnowcu zapewniał, że PiS będzie rządził kilkanaście lat. Działacze sprezentowali mu pistolet.

Jarosław Kaczyński był gościem regionalnej konwencji PiS w Sosnowcu. Przekonywał, że dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości Polska jest zdecydowanie bezpieczniejszym krajem. Zarówno pod względem militarnym, energetycznym, jak i moralnym. 

- Zmieniliśmy sytuację. Nowa polska elita władzy i część elity kulturalnej już nie pracuje dla naszych wrogów - grzmiał Jarosław Kaczyński z mównicy.

Prezes PiS nie krył, że marzą mu się długie rządy, które miałyby trwać nawet kilkanaście lat.

- To jest droga zupełnie inna niż ta, która była drogą wymuszoną przez różnego rodzaju pseudoelity, które zdołały narzucić swoje panowanie po 1989 roku - mówił Jarosław Kaczyński. - To nie jest łatwy okręg, ale można tu zwyciężać. Trzeba tu zwyciężać - przekonywał w Sosnowcu.

Na koniec konwencji działacze i sympatycy PiS wręczyli Jarosławowi Kaczyńskiemu kłopotliwy prezent. To czekoladowy pistolet.

- Jestem za zdecydowaną polityką, ale bez pistoletu w ręku. Wystarczą odważne decyzje i dobre słowa. No, jak będą za bardzo nam ci totalni rozrabiać, to… no, ale też bez pistoletu - mówił rozbawiony prezes.

Na koniec dodał, że jeżeli "życzliwi przyjaciele" będą chcieli uznać, że "ta broń jest symbolem tego, co się zbliża", to odpowiedzią jest fakt, że pistolet jest z czekolady.


Komentarze